září

27.9.2013 -Dnes nás navštívil 24000 originální návštěvník. Děkujem.


 

24.9.2013 -

IMG_2878.jpgPřed týdnem jsme se v Rokycanech podíleli na parádní oslavě piloťáku Jindry Fajmona  a v pátek k nám Jindra letí na návštěvu. Milan šetří benzin na příští týden tak vyfasoval pozemní službu a já letím Jindrovi naproti sám. Na úrovni Toužimi  jsme se setkali a s Jindrou v závěsu po chvilce sedám doma v Horách. Večer u krbu bylo prima. Všichni se pomalu vytráceli a nakonec jsem s Jindrou klábosil sám. Ráno přicválal Milan a vyrážíme do Žatce na doletnou. Až na vítr a mraky je počasí ucházející. S větrem v zádech cesta pěkně odsejpá a i když je místama trochu kudrnato taIMG_2883.JPGk letíme bez problémů k Žatci. Tak to vypadá, že naše letka konečně dostala posilu. Zatím jsme létali s Milanem sami dva, ale Jindra má zřejmě naší krevní skupinu. V Žatci je príma ostatně jako vždy. Na doletné jsme takřka jediní nIMG_2891.JPGávštěvníci přiletl ještě Toník s Naděnkou a nezničitelný Olda Smola. Všichni ostatní se vymlouvali na počasí. Je pravda, že to trochu foukalo, ale ne zas tolik.  

     Večer už to fučelo víc a tak jsme se  se místo odletu domu rádi přidali k místním a bylo dobře až do půlnoci. Ráno Jindra vyráží na Rokycany a já s Milánem na západ k domovu. Na Doupově sedí mrak až na zem a po několika marných pokusech oba končíme v Toužimi. Milan asi po dvou hodinách využil lehkého nadzvednutí oblačnosti a proklouzl do Hor, Já  jsem návrat odložil až na pondělí. Všichni tří jsme doma a těšíme se na další víkend. V plánu je výlet do Moravského Žižkova. 

                                                                                                                                                  Ahojky Karel   

Posezení v klubovně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               Olda po přistání.                                                          Olda jako "hmyz".

Tonda s Naděnkou.

Záběr ze schůze, skoro jako ze sněmovny.


 

 

Česko – Slovenské setkání motorových rogall.

Zbytek příspěvků o sletu uložen v hlavní liště vlevo. Fotogalerie z cesty je ZDE (klikni)

21.9.2013 - Zatím foto -

Odstavná plocha u Jendy.

Skoro všichni.


 

7.9.2013 – Letecký den Strakonice foalbum ZDE

Fotogalerie Rokycanských. ZDE

Na tento víkend byly v plánu IMG_2673.JPGpřívětivé Teplice, ale změna je život. Na poslední chvíli jsme se dověděli, že Rokycanští plánují hromadný nálet na Strakonice. Tamtamy ševelily něco až o čtrnácti strojích. Tomu se nedá odolat. V sobotu ráno před sedmou, místo na východ do Teplic, míříme na jih do Strakonic. Ráno je přímo pohádkové. Krajina lehce zahalená tenkým závojem mlhy, protivítr jenom lehounký a sluníčko těsně nad horizontem. Oba užíváme klidný a pohodový let co se do nás jen vejde. Popisovat tu nádheru je zbytečné, to se musí zažít. Pomalu si tak plujem krajinou přes Třebouň na Plzeň. Tu líznem po západním okIMG_2631.JPGraji přes to co zbylo ze Škodových závodů, přes hotel Hvězda a dál pokračujem na Nepomuk. Milana lehounce zdržely fotografické aktivity, ale na letišti v Blatné oba sedáme pár minut před devátou. Na devátou byl plánován sraz celé eskadry a taky jo. Od západu se řítí kamarádi ze Sušice a od jihu KIMG_2691.JPGadlík z Kramolína. Základ eskadry měl tvořit Frantaboys tým z Rokycan, ale ti mají zpoždění ostatně jako vždy. Ještě ani nevystartovali. Čekáme a čekáme. Kdo si počká, ten se dočká. Po desáté jsme konečně kompletní, Franta na brífinku určil pořadí ve skupině a v půl jedenácté startujem. Sestava má devět rogal a jednoho Štorcha. Radost z pohybu netrvá dlouho. Filipovi zakokrhal motor a sedá zpět na dráhu. Další hodina je v trapu a v půl dvanácký konečně startujem definitivně. Ke Strakonicum se blížíme jako kovbojové v pravé poledneIMG_2712.JPG. Dvě stíhačky nám včas uvolnily prostor, asi že nás bylo víc a už sedáme. Rozestupy ve skupině odpovídají výživné polední termice. Chvilku trvá než je celá skupina na zemi. Honem zaparkovat mašiny a jdem papat a bumbat. Stihli jsme poslední tři řízky. Na ostatní už nezbylo. Letadel i lidí je tady spousta a při zajímavém programu čas rychle utíká. V pět je konec programu a do vrabců jako když střelí. Všichni startují k domovu. S Milanem chvíli počkáme až se vyčistí vzdIMG_2636.JPGuch a letíme taky rovnou do Rokycan. Jindra Fajmon pořádá oslavu získání piloťáku, tak mu taky popřejem a pomůžem s likvidací zásob. V neděli ráno jdeme do vzduchu už před sedmou a míříme k domovu. Je to palba jaká tu ještě nebyla. GPS chvilkama řiká přez 140 ale celkem to jde. V Horách sedáme za neskutečných 42 minut. Krátký poletový rozbor u kávičky v hangáru a tradá domů, aby nám neutekl oběd. Byl to opět jeden víkend na který budeme dlouho vzpomínat.

                                                                                                             Ahojky Karel a Milan

Krásné ráno.

Pokus o první start.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  Filip pracuje ostatní radí                                                                 Tiger Moth                                              

North American T-6 Texan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                      Zářící půllitr.                                                Večerní zabava, díky Jindro a Rokycanští.


 

 

30.8 – 2.9.2013 – Rokycany 2013        Fotoalbum ZDE.
Je tady konec prázdnin a tím pádem je čas letět na slet do Rokycan. Pro nebezpečí ranních mlh odlétáme s Milanem v pátek naveIMG_2601čer. Stroje jsou připravené, bagáž taky a lehce před sedmou startujeme směr jihovýchod. Milan miluje cestu přes Vary a Varské letiště, tak tímto směrem  zamíří a prudce stoupá. Já bych šel raději přes Slavkov, ale držím se za ním v mírném odstupu. Vary jsou jako vždy nádherné a ve vzduchu je totální klídek. Před Vladařem se lehce stáčíme k jihu a máme Manětín, hnedky Plasy a pomalu se chystáme na přistání v Rokycanech. Z návštěvníků sletu jsme tradičně první. Není třeba spěchat s kotvením strojů a ubytováním, ale žízeň nám dává křídla. Hotovo máme coby dup a jdeme užívat dobroty chladného iontového nápoje a společnosti kamarádů. Večerní klábosení se lehce protáhlo a je tady sobotní ráno. S místním, JinIMG_2599drou Fajmonem, hned po ránu vyrážíme přes Zbiroh, okouknout krásy Křivoklátu a údolí Berounky. Svižný západní větřík nás postrkuje a nad Křivoklátem kroužíme za krátkou chvilku. Údolí Berounky je úchvatné a díky protivětru máme dostatek času kochat se jeho krásami. V otevřené formaci se pomalu vracíme zpět na západ. Milan, jako vždy, fotí jako o život. Mimo jiné pamětihodnosti i betonovou chaloupku pani Tykačové. Křivoklát by se do ní vešel asi tak třikrát. Nebe nad Rokycany zatím pěkně zhoustlo. Na IMG_2519přistání se hlásí jeden stroj za druhým. Najednou se nás tam seřadilo  hned pět. Vešli jsme se bez problémů. Dráhu tady mají dlouhou a širokou. Sobota je den plný dojmů. Ranním výletem jsme se pěkně nastartovali a celý den je na co koukat a s kým klábosit. Pegasem přilétli  i Toník s Pepou. Vedle dokonalých modelů a konstrukčně různých ultralajtů ve vzduchu kralovala i impozantní Andula. Byla to paráda. Večer opět zasedáme do houfu kamarádů a klábosíme až do půlnoci. V noci přešla fronta, lehce sprchlo a západní větřík se změnil na severák. Krátce po sedmé startujem na cestu domů. Milan se po startu rychle vrací zpět na dráhu. Jeho motor trpí nějakou škytavkou. Já se pomalu probíjím zpět k domovu. Nějaké mraky oblétám, jiné zase podlétám, ale celkem to jde i když dost pomalu. K tomu je docela slušná zima. V půl devátý jsem v Horách a těším se na domácí grog. Milan zůstal v Rokycanech celou neděli a domů se vydal až v pondělí ráno. Moc si nepomohl. Vítr totiž ještě zesílil a tak si to pořádně užil.

                                                                                                                                          Ahojky Karel a Milan

Zbiroh

Křivoklát.

I v Rokycanech poznali našeho Pegasse.

Létala zde také velká vážka.