květen

29.5.2013 - Mraky se konečně trochu zvedly, vítr taky dostatečně polevil a na našem  letišťátku je to hned znát. Skoro všechen létající lid ukončil zimní spánek a na ploše nastalo to správné hemžení: Hadronauti Pepa s Danou jako  vždy zahajují provoz, Milan tančí okolo motoru a loudí z něj plynulý chod,  Roman vybalil svůj nový padák a zkouší tahat za různé šňůrky, Toník s Oldou jako vždy leští svého Pegáska a dokonce přijel polétat i Petr. Já  pro tentokrát pauzíruji a necham se ukecat nejvýš ke kibicování. Zítra budu mít docela náročný den. Všichni polétali po chuti a navečer se  spokojeně rozcházíme a doufáme, že to počasí snad už vydrží.
                                                                                    Ahojky Karel

Milan po vzletu.

Vypadalo to jako nový "para odchod", to ale Hubertíci uklízejí.

Petr zahřívá motůrek.

Milan.


 

31.5.2013 - Ťapka dolétala. Při prodeji této krásné mašinky došlo k havárii, naštěstí s dobrým koncem. Bohužel stroj je na zrušení. Podrobnosti ZDE Uvidíme jaké letadlo nahradí Ťapku.


 

20.5.2013 - Tak se nám vrátil Luděk z opravny, vytáhl svojí Ťapku a provětral jí. Luďku ať Ti zdraví slouží a mnoho krásných letových zážitků. Přeje parta z letiště.

Luděk s přistýlkou.

Tapka po přistání.

Luděk a Pavel.


 

18.5.2013 - Klubový den SIBERIAN HUSKY na letišti Hory

1.JPG

 

Tak nám letos ty čarodějnice pro slejvák málem ani nehořely. Místo pálení by pomalu bylo lepší je utopit, ale to by nebylo ono. Takže si to necháme napřezrok. První máj nebyl o moc lepší. Mraky skoro na zem a Milan si klidně jásá v průvodu v Lokti. Sliboval jsem, že jim zamávám tak jdu na to. Velmi krátký spíše přízemní let, žádné velké zdržování nad městem, otočka a honem zpátky.3.JPG Za dvanáct minut toho mám tak akorát a jsem rád zpátky na letišti. Tady se pomalu začínají rojit mašeři se svými nádhernými miláčky. V sobotu a neděli jim bude patřit celé letiště. 2.JPGJelikož je počasí stále bléééé, tak se létající kamarádi převlékli za partu lakýrníků a natírají, co se dá. Už to bylo zapotřebí. Zahrádka i klubovna docela prokoukly.
V sobotu je na letišti živo jako málokdy. Mašeři pod taktovkou Petra Curegy dopoledne absolvují hodnocení svých miláčků. Většina pilotů se přiučila, jak má správný pes tedy Hasky vypadat. Bylo to opravdu zajímavé. Krátce po poledni všichni vyrazili na trať. Do organizace se jim vloudila drobná chybička a místo deklarovaných 22 kilometrů si účastníci vychutnali kilometrů přímo 29. Takže se vracejí správně ucaprtaní. Z nabitého večerního programu v klubovně byla nejzajímavější reportáž ze skutečně polárních závodů psích spřežení v Karelii. Co si z toho pamatuji, že když je mráz víc než mínus čtyřicet, tak se do zatáčky musí opatrně, aby se psi nezlomili. V neděli po ránu se mašeři pomalu začínají sbírat a rozjíždějí se domu.
A přišel náš čas. Mraky jsou o něco málo výš a taky už tolik nefouká4.JPG, tak hurá vzhůru. Pepa s Danou se chopili příležitosti a ve vzduchu jsou první. Roman po ploše popotahuje svůj nový padák a snaží se s ním skamarádit. Milan ladí a přemlouvá svůj nový motor. Zatím to vypadá, že ode mě převzal štafetový kolík vrchního látače. Já jsem si už užil látání do sytosti a opatrně se seznamuji se svým také prakticky novým motorem. Vypadá to nadějně. Počasí zatím není nic moc a tak je to zatím jenom oklo komína. Na delší výlety se zatím můžeme jenom těšit. Prakticky všichni jsme na novou sezonu přezbrojili a nemůžeme se dočkat jak nám bude nová technika šlapat.
                                                                                                                  Ahojky Karel

Fotoalbum z akce ZDE

Tak to vypadalo v sobotu ráno.

Natěrači.

 

Hodnotíme zdařilou akci.


 

8.5.2013                                          Létání s paraglidem na Rabštejně

Letošní rok si příroda opět počkala s příchodem jara. Zato nyní je celá v květu. Kolem Žlutic a Vladaře je vše zahaleno převážně do bílé. Věřte, že když se konečně večer osmého května obloha umoudřila a nabídla svou laskavou náruč, chutě jsme naskákali pod naše věrná křídla a pozdravili jsme tento nádherný, stále nesměle a tajuplně vyhlížející kraj. Toto létání jsme si s Dádulou moc užili a je to jeden z nezapomenutelných letů. Byla to hodina v obětí štěstí, euforie a naděje, že snad ještě není tak docela zle. Tak si ji všichni opatrujme a šetřeme, tu naši Matku Přírodu !!!

Pro rychlou představu jak je tam nyní krásně, si pusťte hned první krátké video na Rajčeti s rozkvetlými stromy.

Video a pár fotek je zde u nás na Rajčeti.     Nebo také v naší galeri

Pepa a Dáda

 


 

8.5.2013 - Dnes nás navštívil 20000 originální návštěvník. Děkujem.


 

1.5.2013 - 1. Máj - zalétal si pouze Karel, já musel do průvodu. Milan 

Starší události naleznete v Archvu. Fotografie zde (klikni).