říjen

23.10.2013 -Dnes nás navštívil 25000 originální návštěvník. Děkujem.


 

21.10.2013 - Pozvánka. Na letišti v Horách se budou konat závody psích spřežení.

Sprint na Hornabergu 2013 (Krušnohorský pohár III - finále)

Termín prvního kola 26.10.2013 start 11:00

Termín posledního kola 27.10.2013 start 10:00

Délky tratí 6,5km / kolo


 

14.10.2013 - Barevný podzim. Je pondělí. Konečně se počasí umoudřilo. Na letiště jedu rovnou z práce. Na nic nečekám a před čtvrtou už letím. Trasa Soklov - Cheb a zpět. Fotogalerie ZDE. Milan.


Sokolov - zámek

Loket


 

8.10.2013 - Do roka a do dne jsem zase povozil Janu. Nezmrzla, ale sundavání kombinézy byl problém. Tonda, jako správný muž, přispěchal s pomocí. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

9.10.2013 – Foto zprávičky z letiště. K nám na kopec se přestěhovali modeláři z okraje Jenišova. Modelářské letiště, které si tam vybudovali, musí ustoupit těžbě kaolínu.

 

 

 

 

 

 

 

                    Plán letiště je hotov.                                                               Komise dohlíží na kvalitu plochy.

                                                                 Tonda seká podle plánu.

Plocha hotova a jde se na to.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

5.10.2013 -

Ve středu si tak sedíme s Milanem v hangáru u kávičky a  oba už máme svrbění. Výlet na Moravu byl parádní, ale přeci jen je to už deset dní. Milan nadhodil Charvátce Olda a je rozhodnuto. Poletíme k Oldovi. Pár mejlíků a něco SMS aby nás bylo víc, a je zařízeno.

     Celý týden studeně fučí od východu a ani v sobotu to nevypadá líp. Zachumláni do zimní výstroje startujem krátce před osmou. Za pozvolného stoupání míříme k východu a ejhle když za Ostrovem vyšplháme nad úroveň Klínovce, tak je všechno jinak.  Zimu jsme nechali hluboko pod námi a vítr taky. Klídek a teploučko zkrátka paráda. Nad Žatcem se k nám měl připojit Jindra z Rokycan, ale večer volal, že mu bouchla guma a že asiIMG_3311.JPG nepoletí. Taková prasklá guma to je nepříjemné vždy. Žatec ticho a pusto. Hangáry jsou zavřené a nikde žádný pohyb. Mávajícího Pepu jsme z výšky přehlédli. Zato v rádiu se ozval Jindra, který právě odstartoval z Rokycan. Je to pašák. Ráno si přivstal, vyměnil kolečko a už pádí za náma.  
Z inverzního oparu se nám pomalu začíná ukazovat meka všech lítačů Raná a hned za ní náš cíl Charvátce. Pomalu klesáme zpět do studeného východního větru. Olda Smola nás slyšel v rádiu, jak navigujem Jindru na Charvátce a vyrazil nám naproti. Je to nezmar a létá stále. Před přistáním nás stihl varovat, že když to fouká přez Kozy, tak je na dráze při přistání veselo a kudrnato. A bylo.  Jindra přistál chvíli po nás a pomalu se slétávají další návštěvníci. Ze Všeňe přilétli šikula Petr a junior Jarda. Je suveréně nejmladší ještě mu není ani padesát. Z Teplic přilétl alespoň na chvíli profesor Vladimír a  z Kamenného Rohozce přilétli oslavit narozeniny takřka poslední dva účastníci.IMG_3283.JPG Od nás z Hor nakonec přilétli s Pegáskem Toník s Pepou a ještě jeden Pepa ze Žatce, ale ten nepřilétl, přijel autem. S místními nás byla plná klubovna. Olda se pochlubil s tvarohovou buchtou, Petr nás podělil znaky létajících ptáků a bylo dobře. Bylo o čem povídat, bylo se čemu smát. Na dobrý oběd nás Pepa odvezl na Ranou do Ponorky. Ještě že přijel autem. Po obědě místo klidového režimu chvíli bloumáme po poli a po dráze a pomáháme s úklidem. Následující oslavy narozenin  se v místním výčepu protáhly dlouho do noci. Hemžení začalo ráno hned za svítání. Všichni balí a chystají stroje na cestu domu. Olda nás doprovodil až na Nechranice a dál už letíme s Milanem sami dva. Před Ostrovem se v rádiu ještě ozval Jindra, že Berounka je zalitá mlhou a že už je taky skoro doma. Pomalu se chystáme na přistání doma v Horách a po přistání po nutném poletovém rozboru s tatrankou a kávičkou upalujem domu, aby na nás taky zbylo něco z nedělního oběda.

     Byl to víkend, jak má být! V dobré společnosti a na letišti. Neznám nic lepšího. Oldo díky a díky všem zúčastněným. 

                                                                                                                                  Ahojky Karel a Milan

Fotogalerie ZDE

       Od Jardy ze Všeně ZDE

Klubovna je téměř plná.

Jarda jde na přistání.

Partička.

Trubky a laminát.