duben

27.4.2013 – IV. Setkání modelářů na AirShowChroust Kožlany 2013.

1.JPGPůvodně jsme chtěli do Kožlan přiletět, ale špatná předpověď naše plány zhatila. Nakonec jedem s Naďou autem. Cesta rychle ubíhá. Kralovice, Kožlany a už odbočujeme na letiště. Zaplněné parkoviště naznačuje, že letecký den v Plasích začíná mít silnou konkurenci.4.JPG Vítáme se s ředitelem akce a jeho zástupcem (otec a syn Růžkové). Hned se cítíme jako doma. Akce je vzorně připravená a účast modelářů veliká. Stále je na co koukat. Vše je proloženo humorným komentářem spíkrů. Předali jsme zdravice od nepřilétnuvších kamarádů a jedeme zpět. Ještě zastávka v Kralovicích v cukrárně a již pelášíme směrem k domovu. Děkujeme Chroustíkům a Růžkům za tuto akci. Příště už snad přiletíme. Milan.

Fotoalbum na Rajčeti ZDE. Foto od Jindry ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Problém s kadibudkou - vyřešen.                                          Krásně šlapající pětiválec v maketě Valu.

Depo modelů.


 

25.4.2013 - Taky už létáme.


Letiště se už zelená.

Dostihová dráha v Karlových Varech - tady mají trávníček lepší.

Karlovy Vary - Hory příměstský "slum" se rozšiřuje.


 

24.4.2013 - Na letišti přistál vrtulník Robinson R44 z Roudnice. Přiletěl v souvislosti s došetřením letecké nehody ve Valči. K večeru nám Zdenek Nováček zalétl éra, tak dokončil mně a Karlovi technickou prohlídku. Milan.


 

23.4.2013 - Reportáž

Kde je Tonda...

...tam je traktůůrek...

...kde je traktůůrek, tam je sekačka...

...kde je sekačka, tam je tráva...

...kde je tráva, tam je slunce a voda...

...kde je slunce a voda, tam žijí lidé.


 

20.4.2013 - Fotky  od 6.4.2013 do 20.4.2013 na Rajčeti. ZDE.


 

19.4.2013 - Dnes jsme se rozloučili s naším kamarádem Frantiskem Valchářem z letiště Žatec, který nečekaně opustil naše řady.

Po rozloučení s Frantou se zastavili na  letišti kamarádi ze Žatce. Poseděli jsme u kávy a koblížků. Snad se nám společně podařilo trochu rozehnat chmury. Díky Franovi jsme si zase o něco blíže. Těšíme se, až zase přiletíme na jejich plácek. Milan.

Prohlídka letiště.

Pilotka.

Foto před odjezdem. Děkujeme za návštěvu. 

image30.3.- 20.4.2013 - Tak jsem v pátek vyhodnotil počasí a snad už je to konečně tady. Budeme létat! V sobotu ještě docela svižně fouká, ale nevadí alespoň mám čas na výplaty. V rámci rozhýbání zimní zatuhlosti jsem vytáhl kolo a do Sedla jedu na kole. U výplat mě to moc nebaví, stále pokukuju na kamerky na letišti kde je to správné jarní hemžení. Toník s Oldou s láskou piplají svého Pegáska. Jen co došmoulím poslední čísla, tak vyrážím k domovu na poněkud pozdní oběd. Pánský klub Vanesa jsem minul bez zastavení přesto jsem si o chvilku později píchl :-). V Doubí mi zadní kolo ušlo jak bublifuk a zbytek cestimagey šlapu pěkně po svých. Časový plán je v pytli. Pozdní oběd se mění na večeři a na letiště už to nestíhám. V neděli si to vynahradím hned za rozbřesku se hrabu z pelechu. Manželka jako obvykle nevím proč mumlá něco o bláznech, ale já pádím nejkratší cestou na letiště. A překupko, nikdo nikde. Všichni jimageeště vyspávají. Jejich chyba já jsem si dal pohodovou hoďku po blízkém okolí a až když uklízím stroj do hangáru tak přijel Toník pokračovat s glancováním Pegáska. Na oběd jsem doma jako vzorňák lehce před dvanáctou. Ještě kávičku a zákusek a hupky hupky zpět na letiště. Sestava je až na pár začátečníků kompletní a nálada přímo skvělá ovšem jenom než začnou drnčet telefony. Ve Valči ošklivimageě spadl kamarád Franta. Rázem je zataženo i když se sluníčko snaží. Až navečer se na padácích zvedají Pepa s Danou a momentík před sedmou jde i Milan na první let s novým motorem. Start je svižný až do nějakých čtyřiceti metrů a ticho. Z motoru je chcíplotina. Milan bez zaváhání přistál v býčí ohradě. Býci jsou naštěstí na jiné pastvině a tak návrat zpět na letiště proběhl v klidu a beze spěchu za všeobecného veselí. Pepa s Danou ještě chvíli bzíkají na nebi, pomalu uklízíme stroje a víkend je pryč.

                                                                                       Ahojky Karel.

Pepa a jeho "cabrio"

Olda a Toník pochopili výhody otevřeného pilotního prostoru.

Na terásce je tepleji než v "pilotce".

Jindra přijel z Rokycan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vztyčování pytle. Pro porovnání před 68 lety.

Slavnostní nástup.

Pro zrychlení předletové přípravy si Pepa namontoval ještě jedny ruce.

 

 

 

 

 

 

 

Sovy v akci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Milan se chvíli cítil jako honák.


 

5.4.2013 - Dnes, navštívil naše stránky 19000 originální návštěvník. Děkujeme.


 

4.4.2013 - Je to krtek, není to krtek - Přijel jsem na letiště, před hangárem to vypadalo jako po nájezdu krtků. Viník byl odhalen. Pepa Hubert se vrhnul do drnů prorůstajících mezi panely s energií sobě vlastní. Já jsem zapojoval spleť drátů na svém stroji. V pátek bude hotovo a provedu záběh motoru. Na kus řeči přjel Tonda s Janou, Karel taky pohladil svojí Fitinu. Přiletěli lítači z Karlových Varů se Zlínem 142 nacvičovat nouzáky. Nepříjemné počasí brzy rozpustilo naše setkání. Volám, Jaróóóó kde jsi? Milan.

Pepovo dílo.

Zlínek v akci.


 

Kamera na letišti už je v provozu  :-)))

Děkují DANA a PEPA :-)