únor

1.3.2013 - Cesta do Dobřan. Je březen a mám před technickou. V Dobřanech jsem si nechal repasovat motor na novou sezonu. Bude to Rotax 462, nahradí můj Rotax 447. Slibuji si od výměny více koníků a nižší spotřebu. Starý motor si nechám jako rezervu, člověk nikdy neví. Karel mi dělal doprovod. Motor nám byl předveden v chodu, popili jsme kávu a načerpali zkušenosti a rady o Rotaxech. Pak jsme motůrek naložili do kufru a pelášili domů. Milan.

To je zkušební stůl.

Motor připravený k zástavbě.


 

21.2.2013 – Para sáně. Prvotní snaha byla učinit z Pepovo „parasání“ „ sněholet“.  Klimatické podmínky to však nedovolily.  Jakmile se ustrojil a usedl do tříkolky, začalo sněžit a prudce se snížila dohlednost. Sledovali jsme Pepovo dovádění, ale zima je sviňa. Teplo „pilotky“ je lepší.  Sice to v ní  vypadalo jako v tuberárně, to jak všichni doléčovali zbytky chřipek. Uvařená káva a teplo nás vrátilo do provozních teplot. Plánovali jsme jarní  létání. První výlet bude asi koncem dubna do Kožlan na modelářský letecký den. Po prolétnutí několika tras prstem na mapě odjíždíme spokojeni domů.

Pepa je připraven.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   Sněhurky                                                                       Pepa hledí do dáli.

Frkající, smrkající ale spokojeni.


 

27.2.2013 - Dnes nás navštívil 18000 originální návštěvník. Děkujem.


 

16.2.2013 - Toužim - Přílezy. V aeroklubu v je opět zimni školení. Naše tříčlená delegace vyrazila za vzděláním a zároveň pozdravit aeroklubáky. Toto letiště je nám asi nejblíže, nemyslím vzdáleností ale kamarádským duchem. Už mnohokrát nám poskytlo zázemí při našich výletech. Řídící z Karlových Varů a Petr Dvořák z CHMI nám věnovali svůj čas aby nám nezakrněli mozkové závity. Děkujem za akci. Milan.

Létáme v CTR.

Všichni pozorně sledují výklad.

Pauzička u baru.

A už je to tady, fronty, okluze, izobary.


 

19.2.2013 - Moc pěkné video z letu a přistání na M.Blanck.

                   http://player.vimeo.com/video/47975978


 

16.2.2013                                                                 NESPÍME, "zbrojíme"

Pozemní zkoušky jsou již ok. Pepa prohání na ploše běžky a Dáda si libuje, jak snowboardy pěkně pod tříkolkou kloužou. Zítra, dáli počasí zajedeme na Pernink našeho Mobidika zalétnout. Dnes jsem tam obešel Dračí skály na Velfliku. Panenská, zasněžená příroda, naprosté ticho. Jen Vy a příroda... výlet napříč krajinou, jen podle GPS, je náramný prožitek... Zde je pár foto,kvalitu prosím omluvte, mrzský čínský mobil. Pepa


 

10.2.2013 – Vlastivědný kroužek.

   Protože někteří město Loket pouze přelétají a neznají jeho krásy ze země, svolali jsme kamarády na vlastivědnou procházku. Bylo nás šest a jeden pes.  Vyhlídkový okruh začal výstupem jižní stěnou bez kyslíkových přístrojů. Toník rychlý výstup korigoval nikotinem. Dávka kyslíku byla po něho příliš silná. Dojmů bylo tolik, že jsme museli navštívit restauraci „U Gardnera“.  Karel, který za námi dorazil, dohlédl na rozbor vlastivědného výletu. Další akcí bude 6.3.2013 bowling. Místo a čas ještě upřesním. Fotogalerie ZDE. Milan.

 

Po dosažení první vyhlídky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 Jana.                                                                                Pepča.

Pepa vypráví své zážitky z běžkování.


 

3.2.2013 – Stmelovací setkání. Foto ZDE

imageJe nádherná neděle. Na letišti jsem první. Chvíli létám s RC větroněm.  Beztermično a turbulence ukončili mé snažení. Nevadí, vytáhl jsem kejta a Olda, imagekterý právě přijel, mi ho pomohl rozbalit. Jak postupně přijížděli ostatní, každý si vyzkoušel řídit.  Ve finále se scházíme v „pilotce“  na kávě a koláči od Jany. Slunce se sklání k západu. Loučíme se, sedáme do svých kovových oslíků a odjíždíme domů. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           Moje maličkost.                                                    Olda chrání karla před nachlazením.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                        Pepa                                                                                                Tonda

Motorová zkouška.

Karel a Ticháčci.

Rozesmátá Jana, nakrmila "paroháče" na jelení farmě v Horách.