prosinec

28.12.2013 – Nečekaná návštěva. Pepa se rozhodl prodat své motorové rogallo OK-YZG 25. Éro koupil pilotní žák Petra Bačíka. Nový pilot také Petr, jel k nám vyzvednout koupený stroj. Jako doprovod  s ním jeli „Moravští bratři“ Petr a Jenda.  Zatím, co probíhala koupě a balení,  poseděli jsme v „pilotce“ a plánovali akce na příští rok. Návštěva sice letmá, ale příjemná. Tak, kluci moravští, v novém roce mnoho krásného létání. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

                        Prodávané rogálko.                                                                       Kapitán "Silver".

Zabaleno přivázáno.


 

21.12.2013  Vánoce na letišti fotogalerie ZDE

Krb sálal teplem.

Přijel i "sobík" Hanka.

Menu připravili Jarka a Jana. Pečená kachnička, dvoubarevné zelí a brambotový knedlík. Zkrátka bašta - holky děkujeme.


 

17.12.2013 – Videotéka a létání. Na první pohled do kalendáře to vypadá že lítací sezona už doopravdy skončila,na druhý pohled z okna je o víkendu vivideotéka.jpgdět jenom inverzní mlha a vypadá to blééé. Pomalu i ptáci chodí pěšky. Nezbývá tedy než se pustit do zazimování. IMG_4018.JPGMoc se nám nechce, ale co se dá dělat. Většina stojů je v hangáru již zazimovaná a připravená na klid. K tomu jsme v minulém týdnu  byli poděkovat za trpělivost a pochopení řídící provozu na věži ve Varech   a o víkendu jsme v sobotu jeli do Chrástu na tradiční videotéku která zatím vždy byla poslední tečkou sezony.

     V Chrástu bylo prima ostatně jako vždy. Sešli se lítači z širého okolí. Bylo o čem povídat, bylo na co koukat a taky bylo co bumbat a papat. Zkrátka pohoda. Zúčastnění vyprávěli zažitky sezony právě končící a také se kuly pikle na sezonIMG_4021.JPGu příští. Ani jsme to nestihli všechno. Milan udělal pár fotek, odmeldoval prezentaci naší činnosti v Horách a byla skoro půlnoc, tedy čas k návratu domu. Dalo by se říct konec a šmytec, Ale přišlo pondělí a bylo všechno jinak. Mlha pryč, obloha bez mráčku vítr přijatelný jenom toho tepla nebylo zrovna moc. Zimní spánek se odkládá a  do vrabců jako když střelí. Lehce po třetí jsme na letišti skoro všichni. Toník Milan s kolegou z práce a já. Toník přišel jenom obhlídnout situaci, Milan s kolegou letěl na obhlídku Sokolovska a jejich rodných šachet a já si konečně mohl vyzkoušet přistávací reflektor. Ve vzduchu bylo živo skoro jako v létě. Polétali jsme skoro hodinu a na zem nás zahnala až tma. S Milanem jsme ještě chvilku pilovali plány na sezonu 2014 a pondělí bylo pryč.

                                                                                                                Ahojky zase příště Karel   

 

 

 

 

 

 

 

                                 Jindra u PC

Petr a Karel

Neco z létání - mlhou zatopený povrchový důl.

Kraslicko

Nádrž Tatrovice

Jdem na přistání.


 

12.12.2013 – KARLOVY VARY TOWER. Tonda dostal nápad pozdravit a poděkovat dispečerům na TWR letiste-karlovy-vary-ridici-vez-w-9635.jpgKarlovy Vary. Starají se o nás po celý rok a my vlastně nevímIMG_4009.JPGe ani jak vypadají. Známe jen hlasy z radioprovozu. Karel domluvil návštěvu s panem Klůjem. Ve čtvrtek vyrážíme. Návštěva proběhla ve velmi přátelské náladě. Dispečeři nám ukazovali, vysvětlovali a odpovídali, co jim znalosti stačili. Je to nádhera, vracet se do CTR-ka a mít pocit že letíme domů. No a pro kamarády letce mající stres, že letí do řízeného okrsku - nebojte se lidičky.  Z TWR Karlovy Vary vždy podají pomocnou ruku (přesněji rádio).  Děkujeme za celoroční starost o naší bezpečnost v CTR a příští rok zase „naslyš“. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

10.12.2013 - Pozvánka od Franty H. z Rokycan.

Pozvánka na Akci
Ahoj Horáci.

Přijměte pozvání na akci Videotéka - Doletná aneb setkání pilotů a příznivců leteckého sportu, která se uskuteční pojedenácté již tento týden v sobotu 14.prosince od 17:30.hod. Akce proběhne opět v malém sále Restaurace Lidový dům v Chrástu. Těšíme se na setkání s Vámi.

Videoupoutávka http://www.youtube.com/watch?v=JtI80KLLmyg


 

5.12.2013 - Dnes nás navštívil 26000 originální návštěvník. Děkujeme.


 

5.12.2013 - Pro zimní spánek svého Storcha si vybral Hubert M. z Ostrova letiště Hory. Ještě než letadlo zazimoval povozil naše "knipláky" Tondu a Míru. Kluci chválili letové vlastnosti. Milan.


 

2.12.2013 - Let na Sokolovsko.

Je pondělí, jedu na letiště restartovat nechodící kameru. Zase nic, kamera odmítá komunikovat. Chvilku to ještě zkouším ale červíček hlodá, počasí laťové, výchdní vítr dva metříky, v nádržích palivo. Volám ještě Tondovi, že jdu do vzduchu. Schází mi necelá hodina letu, do kulatých sedumdesáti hodin. Tonda přijel, vytahuje éro, já už roluji na start a letím kolem Sokolova. Oba jseme pěkně polétali. Jo, sedumdesát nalétaných hodin, překročeno. Fotografie ZDE Milan.

Jezero Medard, na jaře má být už napuštěné.

Sokolovský golf.


 

16.11.2013 – Od modelu k rogallu.

V sobotu se scházíme s kamarádem Pavlem  IMG_3787.JPGna letišti. Modely větroňů připraveny. Startujeme k modré obloze. Křižujeme po nebi sem a tam. Termika veškerá žádná. Postupně nám dochází  baterie a výkony žádné. Navrhuji uklidit modely a vytáhnout rogallo. Pavel souhlasí. Jedu rychle pro palivo. Do hodinky startujeme. Tentokrát funkci fotografa zastoupil Pavel. Letíme kolem Varů na Klínovec. Za hřebenem Krušných hor je německá strana zalitá inverzí. No prostě nádhera. Při zpáteční cestě ještě zaletíme nad Karlovarské letiště. Přistáváme po hodince spokojení, jak jsme využili beztermično. No, a na modely někdy příště. Milan.

Fotogalerie ZDE (klikni)

Boží Dar.

Goethova rozhledna.