březen

30.3.2013 -Tak konečně je to tady.imagePřez zimu jsem lehce překopal svou 912 aby se alespoň trochu přiblížila mým představám o motoru a Tonik šikula mi včera seřídil karburátory tak můžu jít na zálet. Všichni se někde toulají a na letišti není ani noha. Asi si barví vejce na modro na pondělí. Jen co jsem vystrčil aparát z hangáru, tak přisvištěl Milan. Ministr propagandy přeci nemůže chybět.:-) Je to dobře aspoň udělá fotodokumentaci. Źádnýimage spěch pomalu dokončím předletovou přípravu a jdu na to. Těch úprav na motoru bylo habakuk a žádný spěch není na místě. Lehce nervozní dávám půl plynu a hurá vzhůru .Ve vzduchu je lehce kudrnato nasouvá se nějaký čurbes, ale jde to. Věnuji se hlavně motoru na ostatní bude čas příště.Tak to vypadá, že jsem u cíle.Všechny parametry jsou v pořádku a trucovitý rakušák snad konečně pochopil že má kroutit vrtulí a ne trucovat.Uvidím jestli mu to vydrží.
Anabázi kterou jsem s tímto motorem absolvoval a všechny provedené úpravy popíšu někdy príště.Nebude to krátké, ale pro spoutu lidí asi dost zábavné.
                                                                                  Ahojky Karel:-)

Jdu na to.

 

 

 

 

 

 

 

Zalétnuto.


 

 

1.4.2013        Karel a "Chromový" Ford S MAX

... jen škoda, že Karlík nenašel klíčky a tak mne nemohl svést :-)   To je prosím S Max z antikora ...(je 1.4. !!!)

Všechny Vás pozdravuje Pepa


image20.3.2013 – Ták, v sobotu 16.3.2013 jsem si zalétal ještě s Rotaxem 447. Mám před technickou a rozhodl jsem se pro výměnu motoru. Od minulého roku jsem začal létat ve dvou. Původní motor už neposkytuje dostatečnou stoupavost. Moji první cestující byli subtilní dámy, tak to nevadilo. Jakmile přišla kategorie spořádaných usedlých mužů, výkon nestačil ( nepočítám kamaráda Pavla, který byl vychrtlý vždy). Náhrada je Rotax 462. Je o deset koní silnější a zkušení říkají „méně žere“. Motor je už na tříkolce, pár změn v elektroinstalaci a bude hotovo. Na pozici jedna se v hangáru ( podle nalátaných hodin)  objevila Karlovo FITI - 2 s Rotaxem 912. Snad skončilo jeho trápení s tímto motorem a úpravy přinesou výsledky. Plány na letošní rok máme veliké. První akce bude výlet 27.4.2013 do Kožlan na setkání modelářů. Milan. 

Rotax 462

Fiti 2 & Fiti 1

Montéři.


 

 

 

23.3.2013               Tak létá Mistr světa z roku 2012 v MPG, Petr Matoušek, na zbrusu novém "BRUSU"

to je bez komentáře...

 


 

17.3.2013                                               Poslední lyžovačka

Opravdu poslední, ale skvělá lyžovačka na Horách. Klid, paraglidingové nebe a jen my dva s Dádou... Odpoledne přišel Milánek a také si skočil se svým rogálkem. Ráno byla ještě zima na prsty,ale po obědě, bylo teplíčko a termika začala chodit až po 14h. Ale dalo se létat celý den. Ještě jsme stačili navštívit náš zamilovaný a prosluněný les. Jeden z dnů, který Vás "postaví an nohy". Zde je pár fotek a nějaké to video,       nebo také zde, na našem Rajčeti.

Pepa a Dana

Ještě přikládám svoje Fotografie. Milan.

 


12.3.2013 - Výsledkové listiny bowling. Strana 1. Strana 2.


 

6.3.2013 - Zatím foto z bowlingu ve Staré Roli. Zde


 

2.3.2013 -                                              VYDAŘENÁ SOBOTA NA HORÁCH A LYŽÍCH

Tak a z nenadála začala sezona. Náčelníci hlásili, že budou na letišti "již" od dvou hodin. Co to je za čas pro              padáčkáře :-).  Již ráno v devět hodin jsem kontroloval plochu! Bylo ještě minus pět a plocha byla jako zamrzlý rybník. To bychom s lyžemi asi neustály... Sluníčko bylo ale přívětivé. Ve dvanáct jsme na ploše a vše je jak má být. Zálet s tříkolkou byl naprosto bezproblému. Jo - je to i moje premiéra na této tříkolce. Příjemné jednodušší než z nohou...na sněhu to jede a křídlo nemá moc šancí někam "utéct". Létání bylo skvělé. Dáda dala svých dest minut poprvé s Rodeem. Prý dobré! No popasovala se s výkonem, proti jejímu Soličku. Já utrh padesát minut ve dvou startech. Boží létání. Trochu chodila termika, odpoledne pak jen laminární trojka od západu. Boží! Brontes se prý líbil, jojo, je to obratný mazlík, ale doma již čeká Hadron ... Pár fotek a odkaz na video je ZDE.

PS: tajné drby z letištních kuloárů :-) : Milánek má krásný "nový" motor, Karel přines BOŽÍ štrůdl, a všichni si jeden druhého dobírali, jak se dlouho neviděli. No děs běs, ale parta je to zlatá!!! A Ota předved mistrovskou pilotáž se svojí Sovičkou.

Pepa a Dáda