květen

1.6.2014 - Nový přírustek. Dlouhá cesta k piloťáku (dcera stihla mezitím vystudovat práva) a shánění rogala, ale už je tady. Bylo to, bez krojované družiny a slavnostních projevů, jen tak si přijel a složil rogallo. Tak Tě tady Gery vítáme a přejeme mnoho krásných letů. Milan.

Tříkolka potažena vlajkou Red Bull.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vypadá jako honák ale není to honák.                                                  Zdenek pomáhá s úpravami.

Zkouška "dvoumužnosti" stroje.

Zatím jízda bez křídla.

Zajímavé jsou klapky na křídle. 

25.5.2014 -  SPANET Bulletin 1/2014 (klikni). 

23.5.2014 -

 

Letecký den s rádiem Kiss. Minulý rok jsme pro nepřízeň počasí tuto akci vynechali. Letos je nám předpověď příznivě nakloněna. V sobotu ráno na startu je nás šest. Tonda s Pepou v Pegassu, Karel a Pepa II ve Fitině a já sólo. Startuji jako první, mám v plánu vyfotit zámek Chýše s přilehlými zahradami. Chvilku po mně slyším v rádiu Tondu pak i Karla. U Bochova přelaďuji z Karlovy Vary „Info“ na naší oblíbenou kecací „jedna dva jedna“. Tonda jako by zmizel z éteru. Zkouším volat mobilem pak ještě esemesku a nic. IMG_5315.JPGPozději jsme se dozvěděli že se musel vrátit pro poruchu výfuku motoru. Letíme dál, směr Plasy. Od Žlutic vidíme, že to nebude tak jednoduché. Mlha zaplavuje celé údolí Střely a táhne se až k cíli. Karel se dotazuje v Plasích, jak to vypadá. Odpověď je jasná „ptáci chodí pěšky“. Chvilka dohadování rádiem a obracíme do Tužimi. Zde se cítíme jako doma, je to naše záchytné letiště, které nám vždy poskytlo ochranná křídla. Dáváme si kávu, postavíme pár báboviček na pískovišti a letíme, znovu směr Plasy. Cesta už probíhá bez problémů, jen na chybičku kdy jsem si spletl pravý a levý okruh. Krom Karla si toho nikdo ani nevšiml. Po zarolování na IMG_5209.JPGstojánku, nás zdraví rogalistická partička z Rokycan. Přivážeme éra a vyrážíme směr bufety, než se udělají fronty.

              Letecký den je opět bez chybičky. Jednotlivé ukázky navazují na sebe je stále na co koukat.Gripen, parašutisti, box Zlínů, modeláři, akrobacie, požárníci.Pro mne byla nejhezčí ukázka souboje letadel z první války. Diváků bylo trochu méně asi dvacet tisíc. Po skončení leteckého dne  odlétal  jednolitý proud letadel. Počkali jsme až hlavní peletón odletěl, pak přišla naše chvíle. Start, zamávání, rozloučení rádiem a letíme domů. Co dodat povedená akcička potkali jsme spousty kamarádů a navázali nová přátelství. Tak příští rok znovu. Milan.

Fotogalerie ZDE

Já po přistání v Přílezích.

Pijem kávu a rozvíjíme jemnou motoriku na pískovišti.

Sleduji na internetu počasí. Naši hlásí buřinu. 

 

16.5.2014 - Dnes nás navštívil 32000 originální návštěvník. Děkujeme. 

11.5.2014 - Husky tábor -  jak vypadal ze vzduchu. Milan 

6.5.2014 - Pěkný článek o nás na stránkách www.letistecr.cz (klikni). Děkujeme za návštěvu. Milan. 

4.5.2014 - Pálení Čarodějnic je za námi. Akce se vydařila díky vzorné přípravě Romana a Hanky. Přidávám odkaz fotogalerii ZDE. Milan.

Big band "Červení panteříci" ZUŠ Nová Role.

Dortík za odměnu.

Spokojení posluchači.

Večerní posezení ve stanu. Děkujeme Františku, Květo a Romane.