prosinec

31.12.2014 - 

Vše nejlepší přejí kamarádům Standa a Pepa

31.12.2014

Fotky z létání najdete ZDE


 

26.12.2014 - TWR Karlovy Vary. Po roce Karel domluvil návštěvu na řídící věži letiště Karlovy Vary. Přišli jsme poděkovat za všechny, kteří létají z našeho letiště. Bylo to opět příjemné setkání. Nakonec jsme si potykali. A přeci malá stížnost. Kluci před námi schovali ten příjemný ženský hlas, který se začal ozývat z rádia. Ještě jednou děkujeme za letové služby a příští rok na 121.225 MHz  „naslyš“. Milan.

Pohled z věže na Twin Otter před odletem.

Něco sladkého pro všechny.

Pepa to zkouší jako řídící.

Karel a Michal

Rozlučkové foto. 

26.12.2014 - Dnes nás navštívil 43000 originální návštěvník. Děkujeme. 

21.12.2014 - Vzpomínková. Kluci z Rokycan vyšťárali historické foto a slavnostně předali na Videotéce v Chrástu. Tak jak kto bylo? V roce 2009 jsme letěli na opékání do Chotěšova. Má stará tříkolka trpěla nervozním poskakováním těsně po dosednutí. Zkoušel jsem přistávat na různé způsoby, předělával přední kolečko, ale nic nepomohlo. Chotěšovská dráha učinila konec těmto potížím. Asfalt neodpouští. Jak jsem se dotkl dráhy, rozkákaly se kolečka. Nejprve přední, potom pravé zadní a nakonec levé  zadní. Skoro stojím, ale dotýkám se křídlem země, které se stáčí dozadu. Lanka se dostávají do okruhu vrtule a je vystaráno. Vrtule přesekne lanko a rostrhne plachtu. Domů odlétám jako cestující. Vše zlé je pro něco dobré. Dokopalo mne to dodělat novou tříkolku a přejít na Márovku 155. Kluci děkuji. Milan. 

16.12.2014 - Videotéka - Doletná v Chrástu . Jindra je doma. Při cestě do Chrástu zastávka na letišti v Rokycanech, pomohli jsme Jindrovi sundat křídlo a naložit tříkolku. Jó zimní údržba. Ještě zastávka ve Volduších a jedeme na videotéku. Program je už tradiční, promítání leteckých filmů, klábosení a plánování příští sezony. Za Letecký spolek předvádíme prezentaci našich letů v tomto roce. Zároveň plán Leteckého výletu na rok 2015. Jako každý rok, se snažíme nalákat další rogalisty na leteckou turistiku. Tradičně velké nadšení, které klesá s blížícím se termínem. No uvidíme. Rokycanští, děkujeme za akci. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promítání začalo.

Růžkovci opět oporou při promítání. 

13.12.2014 - Ptáček uletěl. Jindra se konečně dočkal přeletového počasí, po jednadvaceti dnech odletěl na domovské letiště v Rokycanech. Jindro večer se uvidíme v Chrástu na doletné. Milan.

 

 

 

 

 

Vydolovat éro z hangáru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  Zavolat na TWR Karlovy Vary.                                                 Tak jsem Jindru zachytil nad Loktem. 

9.12.2014 - Článek na Letištěcr.cz  ZDE 

8.12.2014 - Winglety zalétnuty.

Posledních šest týdnů se pro mlhy prakticky nedalo létat. Abych potlačil hrozící absťák tak jsem nelétavý čas využil ke kutění. Už dlouho jsem si pohrával s myšlenkou, jak by asi létala moje Márovka s Wingletama. Veškeré úvahy jsou k ničemu, když se nevyzkouší. Tak jsem zalezl do depa a začal kutit. Napřed lehký nákres a pak to šlo jedno za druhým. Sádrové modely, formy a konečně laminování wingletů. Lodě jsem stavěl už doopravdy před mnoha lety, ale  laminování ještě úplně nezapomněl. Winglety vyšly docela dobře. Jenom s barvou jsem se trochu trápil. Lakýrník ze mě určitě nebude. Maminka mi vždy říkala, že se mám štětkám vyhýbat. Nakonec jsou winglety i skoro obstojně nastříkané a jdu nato. Montáž o víkendu proběhla nad očekávání dobře. Všechno pasuje a sedí bez úprav a i to dobře vypadá což je také důležité. A už mě svrbí dlaně, abych to co nejdříve vyzkoušel. Jako na objednávku v pondělí lehký západní větřík rozehnal mlhu a mraky jsou vysoko. Trochu jsem si zkrátil pracovní dobu a pádím na letiště. Jak jistě znáte Milana, tak ten u toho nemohl chybět. Milan fotí a já poletuji. Napřed opatrně jak se na zálet novinky sluší a po chvilce již na plno co to dá.  Je to skvělé. Takové zlepšení jsem ani nečekal. Vyvážená rychlost šla nahoru o deset kiláků, směrová stabilita je skvělá, přechody do zatáček snadné, v zatáčkách se nezařezává a ze zatáček jde taky ochotně. Zkrátka jedna báseň. Pro čisté svědomí ještě vznesu dotaz, co takové úpravě říká tvůrce a výrobce křídla Peter Mára A pak už zbývá jenom létat létat a zase létat.

Nashle někde ve vzduchu a Ahojky.

                                                       Karel

  

7.12.2014 - Tuning na letišti - Karel, využil nepřízně počasí a začal tůnit na příští sezonu. Vysochal winglety na svojí "Márovku".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ještě zajistit.

A je hotovo.