únor

24.2.2014 - Bionix Tanarg - Sdílená radost je dvojnásobná radost. Jindra z Rokycan v neděli přeletěl z Krkonoš do Rokycan svůj nový a rychlý stroj francouzké výroby Bionix Tanarg. Na to, že původně šlo jen o snížení spotřeby žíznivého Rotaxu 582,  vzal to pěkně z gruntu  Jindro, přejeme Ti mnoho krásných leteckých zážitků. Milan. 

16.2.2014 - Zde je slíbený článek Jendy Pálky o obletu České republiky. Ještě musím poděkovat Jardovi ze Všeně za poskytnuté fotografie. Milan.


image

Po loňském šestidenním obletu republiky jižní stranou, kterého se účastnily čtyři posádky motorových rogal v počtu šesti lidí, konečně padlo rozhodnutí, obletět Čechy stranou severní. Účast tentokráte nebimageyla taková jako vloni. Já a ještě kolega rogalista Peťa Bačík, jsme se po rychlých přípravách vydali na slavný odlet z Moravského Žižkova do Čech. Počasí bylo jako na objednávku. Den D padl na pátek 26.7.2013. Odlet byl původně plánován na 16:30 hod. Peťa však přilétl z Dolních Bojanovic (kde nově od letošního července hangáruje), o něco dřív. Odstartovali jsme v 16:10 a nabrali kurz směrem na Brno, Bystřici pod Pernštejnem, Hradec Králové a Všeň. Zde jsme se rozhodli přenocovat. Přiletěli jsme po klidném letu, který trval 3:22 minut, skoro se západem slunce. Na letišti už nás čekali místní piloti. Vesměs postarší pánové, ale dobrá parta. Po přistání a uvítání jsme se postarali o naše miláčky (imagemotorová rogala). Doplnění paliva zajistil Jarda Vytina. Pak se nás ujal Petr Kazda, místní stíhací pilot, který nás odvezl k sobě domů na večeři. Před půlnocí jsme se uložili na letišti ke spánku. Domluvili jsme se, že s námi Petr ráno poletí pozdravit kluky do Hor u K.V a zůstane tam s námi do neděle.

Ráno jsme po časném budíčku v 5 hodin sbalili fidlátka a Petr provětral svůj rychlý stroj. Co čert nechtěl, objevila se mu závada na motoru, který nějak škytal. Po těžkém rozhodování cestu vzdal. Rozloučili jsme se a zamířili směr Raná u Loun. Cesta pokračovala přes Žatec, kde jsme přistáli na kafíčko a bábovku ke snídani. Pokecali s místními piloty a pak hurá zase do luftu.

imageDalší cíl už byl letiště Hory na západní straně od Karlových Varů. Přiletěli nám naproti dvě rogala - Milan Náhlik a Karel Kaštánek. Letěli jsme přes kolonádu starého města a přes samotné K.V. až na letiště Hory. Následovaly volnočasové aktivity jako je oběd, plán další trasy, koupání v přírodních kaolinových nádržích, večeře a pak hudba v kempu ve vzdálené Jesenici. O zábavu bylo postaráno.

Místní partička lidí jsou stejně postižení nadšenci jako my a vůbec nezáleží na tom, zda jsme z Čech nebo Moravy. Byli jsme na jejich letišti již podruhé a vždy jsou vstřícní a pohodoví. Máme co oplácet. A nejen jim, ale i ve Všeni, kde za všechny musím vyzvednout alespoň Petra Kazdu. „Petře díky“.

Neděle ráno byla ve znamení příprav na odlet. Start někdy okolo 6:45 a to za doprovodu zase naších známých místních Karla a Milana. Nasměrovali jsme stroje na vzdálený Vimperk. Zde jsme měli domluveno v nedaleké vesnici Čkyně další, již třetí tankování. Po osvěžení kafíčkem s domácími buchtami u Jendy Rychtáře (díky i jemu), pokračoval náš let k domovu. Trasa vedla přes třeboňské rybníky, jižně kolem Dačic, dál k Vranovské přehradě, přes Znojmo a Pálavu, až na domovská letiště do Moravského Žižkova a Dolních Bojanovic.

             Cestou jsme si užili termiky, jak se patří. I ve výškách okolo 1000 m nad mořem to bylo rozbité. Střídal se let na pohodu s bojem s větrným živlem. Doma jsem přistával v neděli ve 12 hodin. Peťa ještě o nějakou minutu později.

Za ty dva dny na cestách jsme odletěli 10 hodin a cca 890 km. Unavení, vyprahlí a zároveň moc šťastní. Byl to opět krásný výlet po českých zemích. Prostě super. Už abychom zase někam letěli. No nejsme mi praštění? Ale krásně! Kdo to nezažije, ten nepochopí. 

                                                                                                                                  Jenda Pálka

 

 

                                                                                                   Naše cesta. 

12.2.2014 - Středa, půlka pracovního týdne a jedno setkání na letišti. Sešlo se zdravé jádro, jen Karel chyběl. Dali jsme kafe, zákuseček, děvčata Metaxu a povyprávěli co je nového. Přikládám pár fotek. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zátiší s Pepou H.                                                                                    Jana a Pepa K.

 

 

Já.

Naše děvčata, když jsem se jich zeptal na zdraví reagovali takto. Vypadá to, že je vše v pořádku. 

8.2.2014 - Dnes nás navštívil 28000 originální návštěvník. Děkujeme. 

3.2.2014 - Přepadová akce - Tamtamy hlásili, že kamarád Gerald jel včera do Rakous za účelem nákupu létacího aparátu. Karel zavolal, já vzal fotoaparát a jedem do Habartova. Gery právě přeparkovával auto i se svým rogalem. Donutili jsme ho vystoupit z vozu a musel ukojit naší zvědavost. Stylově zabalil tříkolku plachtou Red Bull, páč nám "dává křídla". Mrazivý vítr ukončil naší návštěvu. Gery spokojen se strojem a my, že přibude další lítač. Milan.

 

Vypadá to jako větrák ale není to větrák.

Zajímavá přístrojovka.

Celá přepravní souprava.