listopad

30.11.2012 - Den na letišti Hory tak jak ho zaznamenala kamera. Klikni na obrázek. Milan.


 

20.11.2012 - Letecké Vánoce na letišti Hory  se konají dne 14.12.2012 od 16 hodin v klubovně letiště. Naše dobré duše Jarka a Jana, přichystají řízečky a salát (připravte si drobný fin. příspěvek). Ostatní pochutiny vemte  pro sebe a něco pro kamarády. Pitíčko dle vlastní úvahy, na letišti je možno přespat. Upozorňujeme účastníky, že na letišti není prohibice ale přísný zákaz hovořit o politice a práci. Porušovačí tohoto nařízení budou pokutováni dle sazebníku, který vytvoříme na místě. Povolená témata, létání, jídlo, zpěv, veselé historky, sex. Na závěr večera budem odstrojovat stromeček (viz obrázek dole) Těšíme se na hojnou účast.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

26.11.2012 - zajímavé video ze záletu repliky letounu JAK - 3 z Trutnova.


 

25.11.2012 –

Počasí je stále inverzní. Po obědě se začíná oblačnost rozpadat a jde stále létat. Jen fotografovat moc nejde. V tomto týdnu ještě každý z nás „urval“ nějakou minutu nebo hodinku ve vzduchu. Úspěšně jsme ho zakončili tuto neděli v „pilotce“.  Je vidět konec sezony, Jana kulhá, Jarku bolí záda, Toník má odřené čelo a Pepa „chemik“ trpí celkovým vyčerpáním. Potřebujeme asi opravdu zimní přestávku.Foto na Rajčeti. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Dana dostane k Ježíšku pilotní oblek.                            V Nadlesí dokončili myslivci hon.

Slavkovský les

Mariánské Lázně  - plochá dráha.


 

19.11.2012 - Pro piloty kteří staví MZK předpis UL - 2/2. Převedený do PDF. Snad se vám bude hodit.  Výpočet pevnosti trubek podle tohoto předpisu v Exlu. Milan.


 

13.11.2012 - Inverze se roztrhla, a na letišti je hemžení. Já odvádím kladné body, na  zahrádce reju  a věnuji se hnoji. No nevydržel jsem balím jedu za ostatními. Na Horách je stabilní sestava. Karel a Hubertíci si chystají nádobíčko. Po jejich odletu zalézáme do "pilotky" na kávu. Za plůhodinku se objevují naši lítači, kapánek zatuhlí ale spokojení. Sedíme tlacháme a plánujem akce na příští rok. Milan.

Hubertíci a v pozadí realizační tým.

Karel a jeho teplé ovčí navleky na hrazdě.

 

 

 

 

 

 

 

Huberíci startují. A to Pepa hlásil, že už mají zazimováno.


 

12.11.2012 Pozvánka

Videotéka - setkání pilotů a příznivců aviatiky. (videopozvánka)

Vážení piloti, letečtí přátelé, kolegové a příznivci leteckého sportu. Rok 2012 se blíži pomalu ke konci a proto organizátoři FH Delta Air si Vás a vaše blízké dovolují tradičně pozvat na předvánoční setkání pilotů a milovníků létání na již 10. ročník VIDEO PROJEKCE, která se koná „pravidelně“ na konci letecké sezony. Letošní akce se uskuteční v sobotu dne 8.12.2012 v malém sále Restaurace Lidový dům v Chrástu od 17: 00.hod. Restaurace se nachází v blízkosti autobusové zastávky MHD a ČSAD. I tento rok bude výběr z několika žánrů leteckých filmů, ale i řadu dokumentů, foto záběrů a instruktážních videí, zaměřených hlavně na všeobecné sportovní letectví. Přijďte se pobavit i se svými kolegy nejen o létání a společně se poohlédnout za leteckou sezonou a odkrýt plány do té nadcházející 2013. Samozřejmě přivítáme rádi každého kdo s námi chce posedět, ať je pilotem nebo ne v přátelském prostředí.

Těšíme se na setkání s Vámi. Doplňující informace:

Občerstvení zajištěno (dle denní nabídky, výborná kuchyně a příjemné prostředí ) Možnost ubytování (kapacita ubytování je omezena., nutno předem objednat!) Program akce v sobotu 8.prosince 2012:

  • 17:00 zahájení
  • 17:15 - 19:00 promítání snímků, dokumentů, sestřih videoklipů v HD kvalitě
  • 19:10 - 19:45 fotoreportáž – projekce
  • 20:00 - 20:15 bonusy od 20:30 večerní párty …

  •  

9.11.2012 – Ještě to jde, tak létáme  Je pátek. Počasí se najednou IMG_8130.JPGumoudřilo.IMG_8161.JPG Posílám všem pilotům SMS, že je letovo. Západ slunce je v 16:30 místního času, tak jedu rovnou z práce na letiště. Karel telefonuje, že se mu to moc nehodí, ale chybějících šestnáct minut, které mu schází do sedmdesáti nalétaných hodin, ho udolalo. Než složím éro, jsou zde další piloti. Tonda, Jana a Olda se rozhodli, že nepoletí a šli zatopit do „pilotky“.  Startuji. Trochu to se mnou pohazuje, ale po nabrání výšky se vše uklidňuje. Letím vyhlídkový okruh. Tak trochu se loučím se sezónou. Po půlhodince se potkávám s Karlem nad Habartovem a dál pokračujeme spolu zpět na letiště. Užíváme si to. Po přistání vyhřátá pilotka a káva od Jany vrací zkřehlé ruce do normálu. Jestli to byl poslední letošní let, tak se povedl. Milan.

Jezero Medard před zimou, uvidíme na jaře jaká bude úroveň hladiny.

Západní část jezera.

Libavské Údolí.


 

 

6.11.2012                   PŘEJEME KRÁSNÉ NAROZENINY

 

      Pár postřehú z MILÁNKOVA života na Letišti Hory, kde to má opravdu moc rád....

    

Přílet z Teplic 2011(je 7hráno)

 

                 opečený buřtík, to Já moc rád . . .                               pohodička na jaře v hangáru, čekáme až to „zvadne“  

 

                                                            Tak to jsem Já, Milan

 

                                                   Přiletěla návštěva z Rokycan 2011

                                                          ...mezi lidmi je Milan rád...

                      Milánek se nám letos(2012) také oženil...nikdo nic netušil, ta potvora jedna :-)))

        Tady mu udílíme rady na dlouhé manželství a s Naděnkou otevírají společně čundráckou truhlu s dary od lidiček ...

   LÉTÁNÍ, SPOLEČNOST, MUZIKA A LIDIČKY, TO JE JEHO ŽIVOTNÍ STYL . . .

 

Náš dobrý Milane.

Celé Letiště Hory Ti přeje hlavně hodně zdravíčka, ať Ti vydrží elán a síla na vše co děláš,                                                 doma ať máš pohodu, pohodičku, a hlavně !  !  !

                                                             AŤ TI TO LÍTÁ !

Kamarádi z Hor :-)