říjen

27-28.10.2012 - Sprint na Hornabegu 2012                          A zde foto od Pepy

 

        Poslední říjnový víkend letiště nepatří pilotům, ale mašerům. Stejně jako vloni se koná v rámci Krušnohorského poháru  sprint na Hornabergu. Počasí tomu odpovídá,  napadlo a zůstalo skoro deset čísel sněhu a také poněkud přituhlo. V neděli ráno Milan bez ohledu na sníh na dráze odstartoval k dokumentačníimagemu letu. imageJen co vyfotil zimní krajinu a tábor mašetrů, tak přistál. Docela to drncalo. Pepa chvilku předváděl na padáku své umění, ale taky toho rychle nechal. Ve stanu s občerstvením bylo přeci jen o něco útulněji. Sešli jsme se tam všichni. Odpoledne po vyhlášení vítězů všichni zamířili k domovu a z celého ležení zbyl jenom stan s občerstvením. Ten zmizel až v pondělí. Na zbývající víkendy nám teď zbývá jenom čekat, jestli nás počasí ještě pustí do vzduchu. Zde je fotoreportáž na Rajčeti.                                                                                Ahojky  Karel

Tábor muscherů.

Vyhlašování vítězů.

Pepa v akci.


 

22.10.2012 - Pozvánka na Sprint na Hornabergu 2012

20-21.10.2012 -  Babí léto.

image

    Babí léto nás stále hýčká tak se v sobotu se na letišti schází kompletní sestava ne jenom lítačů všeho druhu, ale jsou zde opět i pejskaři.Příští víkend mají závody, tak připravují tratě a trénují. Po třetí hodině je mlha pryč a hurá všichni do vzduchu. Pepa s Danou na padácích míchají ovzduší imagekolo letiště, Milanimage s kolegou vyrazil nad Kynšperk a já s Petrem také míříme na západ. V nižších polohách je stále kouřmo ale klid. Petrovi nejspíš chybí nějaké to vzrůšo, tak hned dvakrát vlétne do mého vrtuláku aby si užil řádného rejdováka. A užil si doopravdy. Od Kynšperka se Petr vrátil a já pokračuji až na Komorní, krátce zakroužím a tradá zpátky. Milan se přidal a oba po chvíli  sedáme v Horách.

Nimagea neděli máme v plánu návštěvu Žatce, ale mlha nás na východ nepustí. Změna plánu poletíme do Toužimi,ale jenom kousek. Od Slavkova je vidět, že i Toužim je zalitá mlhou. Měníme směr na Mariánky ale zase jen na deset minut i tam je mlha. Opět vpravo vbok a přez Rovnou Tisovou a Habartov na Krušné hory.    V pohodě a klídku jdem přez Oloví, Rotavu,Šindelovou a Nejdek pomalu zpátky. Nad Starou Rolí ještě chvilku bezvýsledně hledáme ztracený model a jsme zase zpátky doma v Horách. Je až neskutečné jak krásné může být létání i na konci sezony. Jen ať nám to ještě chviku vydrží.  Ahoj Karel.                                                                                                                                   

Karel v pěkném záběru od Pavla Andreánského.

Pohled na Cheb -Zelenou horu

 


 

 

..

21.10.2012                 Nádherný víkend 20 října 2012 v Krušných Horách

Nad republiku začal silně proudit teplý vzduch od jihu. Ve výšce 1244mnm na Klínovci bylo 18st a v Karlových Varech 450mnm jen 9st. Silná inverze padla přímo na víkendové dny. Jediná volba jak si zalétat a ještě užít barevnou podzimní příodu bylo vyjet na Krušné Hory. Tady je pár fotek z "Ježíškovi cesty" pro děti kolem Božího Daru, a pak něco málo z letu.  Pepa a Dana

Atis-S

Hadron-22

 


 

16.10.2012 -  Ochladilo se, tak se stěhujem z hangáru do "pilotky" (jak to označil Luděk). Jana, podávala štrůdl, Pepa nastartoval za pomoci Karla a Oldy plynová kamínka. No vypadá to, že zde přežijem zimu. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

                                                        Ještě to zde není úplně zařízené ale to je jen otázka času.

 

 

 

 

 

 

 

                                                           Také se létalo, Karel dráždil zase Pepovu novou tříkolku.

Pepa se divil kde má podvozek.

Pepa piluje starty s novou Nirvánou.


 

8-11.10.2012 – Využíváme ještě babí léto. Opékáme uzeniny, létáme, odpočíváme. Pepa přivezl z generální opravy svojí novou tříkolku. Toník se vyznamenal, odvedl perfektní práci. Je to náš dvorní mechanik. Je cítit blízkost vánoc. Lidé potřebují peníze na dárky, tak nám někdo ukradl závoru! Rychlá rota opravářská četa dodala náhradní, tu nám snad nikdo neukradne. Fotky na Rajčeti zde. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

                             Tondovo dílna a paní správcová pózuje pro fotografa.                                Naloženo a hurá na letiště.

 

 

 

 

 

 

 

                      Pepovo tříkolka komlet.                                                                                 Seznamování se strojem.

 

 

 

 

 

 

 

          Pepa Hubertů má nové křídlo od Nirvány.                                                          Také Petr se zdatně rozlétává.

Náladovka.