září

28.9.2018 - Zlatá žíla. Po středečním přistání jsem zachytil "zlatou žílu" nad letištěm. Milan. 

28.9.2018 - Dnes nás navštívil 130000 originální návštěvník. Děkujeme. 

13.9.2018 - Horský zpravodaj.  Aleš posledně při kopání narazil na vosí hnízdo. Sice s několika žihadly, ale podařilo se mu utéct. My jsme při výkopových pracích narazili na včely modelářské (Alpis modelus). Nás nepoštípaly, ale vrhly se do práce. Vydatně nám pomohly s opravou plotu kolem hangárů. Včelky modelářské, moc děkujeme za pomoc. Milan.

Napřed nevěřícně bzučeli.

To proto, že jim naši piloti ukázali jak může být práce nebezpečná.

Pak Michal vykonal modlitbu za zdárné a bezpečné dokončení práce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak se vrhli do díla. 

13.9.2018 - Horský zpravodaj.  Proběhlo na našem letišti.

Ostrovská liga RCH   4/2018

 

V sobotu 8. září se konal 25. ročník Memoriálu Ing. Jiřího Jílka, který je čtvrtou soutěží ze seriálu Ostrovské ligy v kategorii RCH.  Vzdáváme tak hold našemu kamarádovi, výtečnému modeláři a reprezentantovi na poli leteckého modelářství. Soutěž proběhla za pěkného počasí na letišti Leteckého spolku Hory.

Soutěžící měli poslední možnost dobrým umístěním ovlivnit výsledky celého seriálu.

Po tvrdém, ale čestném soutěžním klání zvítězil zaslouženě Ing. Jaroslav Herzig z lomnického klubu.

Náš Honza Neubauer byl druhý. Třetí místo obsadil Jaroslav Herzig starší z lomnického tandemu otec-syn.

Všichni soutěžící obdrželi diplom a první tři poháry a věcné ceny.

Na závěr byly vyhlášeny výsledky Ostrovské ligy. První místo obsadil ostrovský borec Honza Neubauer, druhý byl Josef Petřík z Chomutova a třetí místo obsadil Jaroslav Herzig starší.

Výsledkové tabulky jsou jako vždy dostupné ke stažení na stránkách klubu:

www.mk02ostrov.wbs.cz     další foto ZDE

Poděkování  patří řediteli soutěže, členům sportovní komise, časoměřičům a  především zapisovateli, bez  které by nevznikla výsledková listina.

Poslední větší veřejnou akcí bude Setkání pilotů v hale spojené se soutěží halových házedel kategorie F1N v sobotu24.11. 2018. Výhodou je, že se koná v hale TJ Ostrov a je tudíž nezávislá na počasí a díky galerii lze pozvat i diváky z řad laické veřejnosti. Srdečně Vás zveme.

MK 02 Ostrov

Vítězná trojice. 

8.9.2018 - Kančí brigáda. Pod vedením Míry jsme začali opravu plotu. Léta se podepsala na vzhledu i pevnosti. Vše probíhalo hladce. Staré pletivo strženo, sloupky srovnány, zesíleny rohové sloupky. Loučíme se. Druhý den nastal šok. Dráha je do třetiny rozorána od divočáků. Plot, neplot, vrháme se na dráhu a zachraňujeme provozuschopnost dráhy. Zdenek, jako správce honitby zapůjčuje traktor, válec parkuje na letišti. Do večera je dráha z části zprovozněna. Nakonec i to oplocení se neošidilo. Milan.

Pohled by děsnej.

Obhlížíme škody.

Shrbit hřbet.

Přiletěla návštěva.