únor

28.2.2016 - Letecký výlet 2016 Chystáme Oblet republiky, tentokrát severní cestou, po směru hodinových ručiček. Termín od 11. 6. 2016 do 19. 6. 2016. Minulý rok jsme sever republiky jen prosvištěli. Teď nás čekají Lužické hory, Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy a pak jihem návrat domů, do Hor. Samozřejmě vše záleží na počasí. Sestava bude stejná jako minulý rok. Letka z Hor, moravská letka a rokycanská odnož západních letců. Doprovod zajišťují naše děvčata Lenka, Marta a Naďa. Pomáhají s obstaráním paliva a odvozem menších zavazadel. Jak ukázal minulý rok, ultralehká letadla mohou s námi letět. Mají výhodu poklidného rána u kávy. Pak nás dohoní a předhoní. Rádi uvítáme i motorové padáčkáře. Ti budou nuceni vstávat ještě dříve než rogalisti. Nástin trasy je jen orientační. Budeme se snažit každý den informovat fanoušky na našich stránkách o další etapě. Vybavení na cestu: nutný spacák, karimatka, stan. Nezapomeňte na ukotvení letadla a kanistr.

Pro nedočkavce budeme na letišti v Horách už v pátek 10. 6. 2016. Můžete u nás přespat a ráno vyletíme společně. Není důležité letět celý oblet, stačí se někde po cestě přidat a letět kus s námi. Poznejte s námi nová letiště a tu naši „republiku, rodnou, střediskovou“.

Pozvánka v PDF formátu ZDE

                                                                                        Za Letecký spolek Hory Karel a Milan.                                                                                                                                       

14.2.2026 - Školení v Aeroklubu Toužim. Jako každý rok se vydáváme s Karlem na zimní školení. Tentokrát to bylo o vzdušném prostoru ČR a meteorologii. Zárověň, je to společnské setkání lítačů ze širokého okolí.. Děkujeme za akci. Milan

O vzdušném prostoru a řízení letů přednášel Robert Tomko.

A počasí Petr Dvořák z ČHMI. 

9.2.2015 - Dnes nás navštívil 67000 originální návštěvník. Děkujeme. 

1.2.2016 - Nezahálíme, Zimní přestávka je dlouhá, tak si krátíme čas s RC modely. S kamarádem Pavlem jezdíme za svahovým létáním k obci Kopanina. Navlečeni do teplého prádla s plnými termoskami teplé kávy brouzdáme ledový vzduch. Milan.

Stanoviště zimních letců.

Vypnout přijímač a rychle na termoskové kafe.