červen

24.6.2016 - Mapa Obletu republiky 2016  

 

Záznam z GPS, v severní části je vidět odbočka kluků do Chvojence. 

23.6.2016 - Fotogalerie Oblet 2016 dal jsem moje fotografie na Rajčenet ZDE. Vynechané etapy jsou na odkazech níže. Milan 

22.6.2016 - Dnes nás navštívil 75000 originální návštěvník. Děkujeme. 

21.6.2016 - Odkaz na fotogalerii  Jindrů Růžků ZDE  

                                                                                Od Martina Černého ZDE

                                                             Z letiště Hronov      ZDE 

19.6.2016 - 9. etapa. Tak jsme doma. Po večeru na Žateckém letišti, při dobré muzice startujeme domů. Každý si letíme po své trati. Courám se za východním úpatím Doupovských hor. Postupně se docourám až na letiště Hory. Zde je uvítací výbor. Všichni s námi prožívali naše trable a ústrky počasí. Všem z letiště, ale i ostatním příznivcům a kamarádům děkujeme. A že ta morální podpora byla opravdu letos nutná. Najvětším hrdinou byl asi Pepa Jesínek ze Žatce, který skoro celý oblet absolvoval, ačkoliv mu nebylo dobře. Možnost návratu odmítl se slovy, že tuto akci si nenechá ujít.

Teď nastane mravenčí práce. Zpracování fotek a statistických dat, které postupně zveřejníme. Milan.

Ráno zaletěl nad Žatec Olda z Charvátců.

Zámek Krásný Dvůr.

Templ Krásný Dvůr.

Zámek Nepomyšl.

A naše letišťátko. 

18.6.2016 - 8. etapa let do Žatce. Ráno startujeme v pět,  já ve Vyškově a kluci ve Znojmě. Slyším jak klábosí a svolávají se na dohled. Sem tam, se do toho vložím já. Cesta plyne pomalu je protivítr, tak se kochám. U Jihlavy, posílám SMS kamarádům a manželce. Třicet kilometrů od Jihlavy, koukám na teploměr, ouha je tam 120 stupňů. Hledám mistečko na přistání. Krásná louka právě posečená je na dohled. Příčina, špatně sletované potrubí. Není komu nadávat dělal jsem to já. Za pomoci místních domorodců a podpůrného týmu. se porucha podařila odstranit K večetu poletím do Žatce.nad jsem si pohár hořkosti už vybral. Kluci přistáli v Žatci. Zítra ráno návrat do Hor. Milan

Nouzák a podpůrný tým.

Příbram Svatá Hora.

Žatec - Macerka.

Přeháňka a duha.

 

17.6.2016 - Doplnil jsem v jednotlivých etapách fotografie z ateliéru Jindra & Jindra. Milan.

P.S. přikládám odkaz na krásný snímek.  http://www.lkkv.info/20160605L.htm  ( je to čtvrtý snímek v druhé řadě) 

17.6.2016 -  Čekání na počasí – Ráno v pět hodin startuji směr Znojmo. Vystoupal jsem v silných turbulencích do cca 300 m, nasadil na kurz a GPS ukazovala 35 km/h. Představa, že poletím skoro čtyři hodiny v tomhle, rozhodla. Otáčím zpět do Vyškova, po větru to mažu 150 km/h . Zatím jsme domluveni tak, že kluci zkusí večer přeskočit ze Znojma do Jindřichova Hradce. Já udělám večerní pokus, letět rovnou do Jindřichova Hradce. Když to nepůjde, nechám to na sobotu ráno. Milan. 

16.6.2016 – 7. Etapa Stichovice – Znojmo. Ráno byla ve Štichvicích mlha. První, kdo se odhodlal letět, byl  Petr, Luděk a Tomáš. Přelétli do Vyškova, kde jsem připravoval rogálko k záletu. Tak jsme se zde sešli doprovod plus moravská letka. Tom a Petr na nic nečekali, podali ruku na rozloučenou a spěchali domů. Počasí nic moc. Chvilku po jejich odletu jsem udělal zálet a je vše v pořádku. Jen tan masakr ve vzduchu. Kluci ve Stichovicích čekali na rozpad mlhy. Kdy práskli do koní nevím, ale tím jsem probendil letové okno. Podle telefonátů to bylo divoké. Nakonec zůstávám ve Vyškově. Jen jsem přejel s érem do místního aeroklubu, kde přespím.Pokud se dostanu k fotografiím z Krnova Stichovic tak  je dám na stránky. Ráno zkusím dohnat peletón. Milan.

Kluci se přišli rozloučit.

Letecké muzeum ve Vyškově.

Hangár kde bydlí Luděk.

Siesta před hangárem.

Stichovice ráno.

Nad mlhou.

Napřed nakrmit koně.

A pak páníčka.

Depo.

V podzemí Znojma.

Původně zde spí kozy.

Na terásce, dole je Dyje.

 .

15.6.2016 - 6.etapa z Krnova do Stichovic. . 

Ranni přelet podle zpravodajů proběhl bez vážnějších problémů. Já přespal u známých v Šumperku. Ráno jsem nemohl dospat jak rychle vyřešit problém s motorem. Napřed volám do ACM Drahoš,  povídají podíváme se nato až za čtrnáct dní. To se mi zdálo dlouho. Nakonec podal pomocnou ruku Luděk Skokan a Pepa Kubišta. Pepa tím, že sedl do svého auta a dojel si pro mne na letiště Červený Potok. Pak mne a eroplán dopravil do Letonic u Brna. Tam v Luďkovo dílně čekal mechanik Honza, a vrhl se na motor. Závada se našla, prasklá tyčka k vahadlu ventilů. Zalovil v “šéfovo“ zásobách a přinesl náhradní. Vše znovu prohlédl, zkontroloval a už vrčíme. Čidlo tlaku oleje hlásí vše v pořádku. Luďkovo žena, se o nás starala jako vlastní. Gulášek z divočiny zákuseček ke kávě, i na pivo došlo. Musím ještě jednou poděkovat móóć všem. Také kamarádům, kteří měli starost, jak na tom jsem. Hlášení na čtvrtek, ráno jedu na letiště Vyškov dát dohromady mašinku, ostatní přelétají do Znojma po malé zastávce, chtějí pokračovat do Jindřichova Hradce. Já se je pokusím dohnat. Milan.

Červený Potok naloženo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                Jeden ze zachránců Pepa, u divočinového gulášku a koláčku.

Připraveno na čtvrteční ráno do Vyškova.

Slezská Harta a Mini Max.

Stichovice.

Jdem na výlet.

Stoupáme na korunu hráze.

Tady je vše napsané.

Otužilci v akci Petr Bačík.

Jindra a Jindra.

Podvečerní párty.

  

15.6.2016 - 5. etapa přelet do Krnova

Startovali jsme z Hronova kolem půl páté. V Žamberku byla zastávka a dál jsme pokračovali do Krnova. Další etapa bude do Stichovic na západním kraji Prostějova. Hlásení o poruchách, na poli cca 15 km od Žamberka jsem viděl rogalo posazené na poli. Chvíli jsem kroužil nad nešťastníky a snažil se zjistit kdo to je. V mezipřistání, jsem se to dozvěděl. Chtěli se k nám přidat ale vyhořela jim elektika tak se vracejí domů. Jindrové hlásili plnou expanzní nádobku na Rotaxu  vše prověřili a tak letí dál. Já po startu ze Žamberka zjišťuji malý tah motoru. Oznámím do rádia, že se vracím zpět. Vyměňuji svíčku a letím za ostatními. Kousek od Šumperka začala svítit kontrolka oleje a motor zase ztrácí tah. Přistávám nouzově na polním letišti Červený Potok. Zítra se pokusím o opravu motoru. Dál se dozvídám, že Pepa sednul kousek od Kroměříže, ale je v přádku a zítra se připojí. Zatím uzemněný Milan.

 

 

 

 

 

 

Sluneční lázně Hronov 1.třída a 2.třída.

Sluneční lázně Hronov  pro páry.

Rozlučkové foto.

Odlet do Žamberka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozhledna Dobrošov u Náchoda                                                    Jedno polní přistání.

Nové Město nad Metují.

Žamberk.

Klášter Hora Matky Boží Hedeč

Po přistání v Krnově. 

13.6.2016 -

ráno nás probudil déšť bušící na hangár Petra Mánka. Postupně jsme se posunovali s našimi spacáky, podle toho, kam zrovna kapalo. Postupně vylézáme z pelíšků, vaříme kávu. Na létání to rozhodně nebylo. Pan domácí nás vyvezl na pískovcové skály do Modlivého dolu. Další výstup zdoláváme bez kyslíkových přístrojů. Vracíme se na letiště část odvážím do Lípy do bazénu, ostatní  vegetí na letišti. Před pátou chceme vzlétnout. Bohužel, největší brzdou jsem byl já. Zakoupené a zabudované svíčky nefungují, asi berou moc energie za zapalování. Vypínám motor rychle vracím staré svíčky. Motorová zkouška a směle vpřed. Ještěd malá oklika kolem přeháňky pak přímo na Hronov. Trocha termiky a cesta s větrem v zádech příjemně utíká. Na letišti jso už ostatní kteří udělali zastávku ve Chvojenci. Letiště v Hronově je úžasné příjemná parta a máme to vše veškerým kmfortem. Zátra ráno letíme do Žamberka. Počasí nám moc nepřeje tak uvidíme kamto bude dál. Milan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modlivý důl.                                                                                                      Dvakrát  "chčije"

Jindra a Jindra "za piloty krásnější"

LIborovo snímek Ještědu.

Zřícenina skalního hradu Vranov

Kozákov..

Martin a Jindrové.

Hronov.

Milan.                                                                Jindra a Jindra.

Na závěr kdo si hraje nezlobí.

Vypadá to jako hromadná nehoda, ale je to jen stojánka v Hronově. 

12.6.2016 - 3.etapa Česká Lípa - Po ranním vyčkávání na skulinku v přeháňkách startujeme.před devátou. Pár přeháněk prolétáme, ale jak se blížíme k Lípě, tak se počasí zlepšuje. Přilétli i kluci z Letovic spolu s Karlem od nás z Hor. Celkem 10 rogal a čtyři UL letadla. Jedna parta večer odletěla do Chvojence za bratry Mádlovými. Zbytek zůstal v Lípě. Ráno odlétáme do Hronova, kde se zase všichni slétneme.Milan.

Čekání na letové okno.

Směr bufáč.

Zde u Petra Mánka bydlíme.

Rogalové hnízdo.

Krásný záběr Mini Maxu

  

12.6.2016 - 2.etapa Charvátce - Teplice   v podvečer jsme udělali rychlý přeskok do Teplic. Vladimír nám dělal "afisáka". Zaparkovali mašinky a vyrazili do výborné restaurace Rozhled. Díky pohostnosti místních jsme se rozdělili do různých pokojíků. Ráno je budíček v šest. Milan.

Chrvátce čekání na odlet.

Severní čechy.

"afisák" Vladimír.

Letos frčí zelená Jitka a Libor. 

12.6.2016  Informace zatím jsme v Teplicích a čekáme na možnost přeletu do České Lípy. Milan. 

11.6.2016 -

Startujeme ráno v sedum hodin. Cíl je jasný: Charvátce. Po vzletu část letců letí nad Varlovy Vary a mezinárodní letiště.. Druhá část letí přes Ostrov a Kadaň do cíle. V půlce cesty začalo lehce mrholit. Na letišti jsou už dvě UL letadla. Nakonec se nás zde sletělo 10 MZK a 3 UL. Před jedenáctou je pěší tůra na Ranou do restaurace Ponorka. Po dobrém obědě část pilotů vyrazila zdolat vrchol Rané severní stěnou. K večeru letíma do Teplic. Snad to počasí dovolí. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

Sobota ráno Jindrové se chystaji na cestu                    Dorazil pozemní doprvod i s drobným zraněním.

Petr odlétá do Chotěšova. Ta práce.

Raná.

Řadíme se po přistání.

Klubovna v Charvátcích.Oldovi a místním děkujeme za servis.

V Ponorce.

Na závěr trochu krásy. 

10.6.2016 - Nultá etapa - dnes jsme se slétli na letišti Hory. Zatím je nás 7 MZK (motorový závěsný kluzák) a  2 ULa (aerodynamicky řízené ultralehké letadlo). Ráno startujeme v 7:00 do Charvátců kde pobudeme do podvečera a pak přeletíme do Teplic. V průběhu letu budeme na frekvenci 121,0 MHz. Milan.

Všichni jsme v ohradě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                Jindra st. přijal dar od Horských letců.                     Petr ukazuje jediný spací pytel který se vejde do Fiti 1.

Jdeme na večerní briefing. 

Letecký výlet - Oblet republiky 2016. podrobnosti jsou v sekci letecké výlety a akce v levé liště. Pokud potřebujete vědět více volejte na mobil. 603262145 pokusím se zodpovědět vaše dotazy. Jesli někdo bude potřebovat pomoci s letem do CTR Karlovy Vary ozvěte se poletíme vám naproti.Milan.

 

  

9.6.2016 -

Ráno budiž pochváleno.

 V noci ze šestého na sedmého června přes nás přechází studená fronta a za ní by měl být klid.Ráno poněkud dřív než je obvyklé vykukuji z pelíšku abych zkontroloval jestli u nás neleží mlha. Mlha žádná a dohlednost přímo ukázková. Trochu jsem sebou mrskl a v šest již otevírám hangár. V půl sedmé mám nastartováno a řídící na věži mi pošeptal sladké tajemství " Doupov je aktivní až od devíti" ale to už bych měl být v pracovním procesu. Plán je tedy jasný - východní okruh. Podél Ohře na východ přes Doupov  a zpátky vrchem po Krušných horách. Po startu pozvolna stoupám a podél Ohře míjím Vary a mířím na východ. Za Kyselkou je údolí Ohře ještě zalito mlhami, ale nahoře je nádherně. Plechové nebe, dohlednost až do alelujá a totální klid. Tak si tak mířím na Žatec a kochám se. Za Doupovem jsem trochu poupravil kurz na Podbořany a pokračuji dál. V Podbořanech zmizela tankystická kasárna, zato vyrostlo pár montážních hal. Zase změna kurzu a tentokrát přímo na sever přez Nechranice na Chomutov. Pomaličku se začíná rozjííždět jižní vítr, ale stále je totální klid. Před Nechranicema jsem vyfotil zajímavé klikyhákové pole a nad Chomutovem jsem coby dup. Krátké zakroužení nad nádražím a vyrážím zpátky domů na západ. Lehounký jižní vítr se pomalu mění na jihovýchodní a stále je totální klid. Na jižních svazích Krušných hor si tak pomalu balonuji a nechávám se zvedat stále výš a výš až pod sebou mám Klínovec. Je tady trochu chladno, ale je to nádhera. Lehounce jsem ubral plyn a po hřebenech mířím na Nejdek a Vřesovou. Pomaličku klesám a za Vřesovou ještě cvaknu snímek šachty a přez Sokolov už letím doopravdy zpátky do Hor.  Bez pár minutek to byly dvě hodiny a bylo to ráno na která se hned tak nezapomíná.

                                                                                                                                                     Ahojky Karel

PS: V devět už jsem byl v pracovním procesu, ale moc jsem toho nepodělal. 

Ohře

Chomutov

Nejdek

Lom Jiří u Sokolova. 

8.6.2016 -

IMG_1415.JPG

      Po delší odmlce, jsem konečně ve vzduchu. Čas strávený u Tondy v dílně se zhmotnil v rogálko podle mých představ (Toníku a Jani móóóc děkuji). Celou anabázi dokončil Zdenek záletem a zapsání všech úprav do techničáku. Mám roupy a tak obvolávám kluky, jestli nepoletíme někam na kratší výlet. Napřed mne napadla Raná Charvátce, ale Olda Smola na letišti nebude. Tak na popud Petra z Chotěšova jsou to Erpužice. Obvolávám ostatní rogálisty. Domlouváme odlet v pátek a v sobotu návrat. Vše krásně klape, až na to počasí. Na letišti jsem už oIMG_1429.JPGd pěti a „chčije a chčije“ jak praví klasik. Přijíždí Karel a uklidňuje „ono se to vyčasí“. Už jsem měl palce na displeji mobilu, že akci zrušíme. Tu Karel hlásí, Jindra je nad Loketm no Bomba. Propletl se několika přeháněkami a je v Horách. Rozhodnuto. Dáme kávu a počkáme na lepší radarové odrazy. Před osmou odlétáme. Před námi nádherné mraky všech barev a u Mariánek ještě doznívá boIMG_1438.JPGuřka. Po půl deváté rolujeme před hangárem v Erpužicích. Pak se vše odehrává podle osvědčených postupů. Poletový rozbor v místní klubovně. Magda připravila občerstvení a v příjemné společnosti místních pilotů čas plyne opravdu rychle. Někteří vytrvalci jdou spát až kolem čtvrté ráno. Měli asi informace z meteorologického ústavu. Ráno je mlha jako mlíko. Postupně všichni vylézají jako hadi a štíři. Čekáme na rozpad mlhy. Já startuji první ve čtvrt na deset. Čekám návštěvu z  letiště Všeň. Začínající termika mne v přijatelných mezích pohoupala. Za pět minut deset sedám u nás v Horách. Toto příjemné setkání bylo přípravou na letošní letecký výlet. Vyzkoušeli jsme stroje, uvázání bagáže a v neposlední řadě i počasí. Ještě jednou všem díky za příjemné setkání. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

6.6.2016 -

Letecký výlet 2016 – zpravodaj č.1

Někteří účastníci obletu přiletí do Hor už v pátek. Piloti z Rokycan, Erpužic a Žatce. Večer bude přípravná schůzka v restauraci U kaštanů. Ráno, cca v 7:00 startujeme první etapu do Charvátců (Raná). Večer je naplánován přeskok do Teplic, kde přespíme. Další etapa v neděli ráno do České Lípy. Tam za námi přiletí piloti z Letovic. Pro piloty, kteří chtějí přiletět v pátek do Hor (CTR K. Vary) je možnost přistát v Žatci. K  večeru je dovedeme a zjistíme průlet CTR na naše letiště. Za LSH Hory Milan. 

5.6.2015 - Dnes nás navštívil 73000 originální návštěvník. Děkujeme. 

3.6.2016 -

    Ve čtvrtek 26.května mi zavolal Jindra Fajmon z Rokycan, že našeho kamaráda Jirku Matulu  ze Znojma pustili po dlouhé době z nemocnice a že by bylo dobré do Znojma zaletět. Už jsme tam dlouho nebyli, pozdravíme Jirku  a na začátek lítací sezony si protáhnem faldy. Domluva je rychlá ostatně jako vždy. Poletíme v pátek odpoledne  a v sobotu se vrátíme. Počasí je sice nic moc spíš nic, ale vrátit se můžeme vždycky. Rosničky v televizi rádiu a všude připravovaly národ na bouřky a přívalové lijáky, ale v poledne v pátek to tak hrozně nevypadalo. Zlatej internet.

     Ve dvě hodiny odpoledne sice startuji z Hor do deště, ale od Slavkova je již sucho a klid. Ten klid byl takovej, že jsem u Třemošné pomalu začínal klimbat. Večer jsem byl trochu dýl v depu na soustruhu a je to znát. Za zpěvu písní prostonárodních abych zahnal spaní pokračuji do Rokycan. Jindra už na mě čekal. Uvařil pořádnou dávku kafe a krátce před čtvrtou startujem směr Znojmo. A už bylo veselo. Termika se probudila a přez Brdy to bylo docela zábavné. Ne zrovna nějaká extra divočina, ale na spaní to nebylo v žádném případě. Lehký protivítr nás přibržďuje  tak docela tlačíme na pilu. Prakticky stále držíme na rychloměru kilo a po chvíli jsme mezi ATIS Tabor a Soběslav. Před námi je Vysočina a je to znát. Protivítr zesílil a v našem směru na horizontu docela rychle roste ošklivý bubák. Proti zemi letíme jen šedesát a máme tedy dost času na hodnocení situace. Ošklivý bubák po chvíli začal ztrácet ostré kontury a začal se rozpadat. Je to dobré můžem pokračovat dál. Chvíli to vypadalo, že vlétneme do deště, ale čím jsme byli blíž ke Znojmu tím bylo jasněji a v sedm sedáme v pohodě ve Znojmě. Uvítací výbor je na letišti jen tak pro formu aby se neřeklo, s naším příletem moc nepočítali. Jižně v Rakousku dobublává docela solidní buřina a na východě okolo Pálavy se další buřina rozjíždí, ale ve Znojmě je klid. Jirka nám udělal radost. Je sice řádně zdrchanej, ale dává se dohromady.  Poseděli jsme a poklábosili v Jirkovo chatičce a bylo fajn. Na Jirkovi bylo znát, že je unavenej  tak nás po chvíli opustil a jel domu do pelíšku.S Jindrou jsme seběhli dolu do Znojma na pár piv k večeři a byl čas jít spát.

     Budíček je v půl šesté a po kontrole počasí krátce před sedmou startujem směr Erpužice. Kupodivu nemáme protivítr a je klid. Až po J.Hradec paráda  a pak se začalo zatahovat. Na jih od naší trasy je bílá peřina přízemní oblačnosti a před námi to nevypadá úplně nejlíp.Sem tam nějaký hřebínek chmurek a dohlednost není nic moc a stále se zmenšuje. Doopravdy obavy jsem měl z okolí Plzně. Tam to bývá dost husté. Místo toho Plzeň překvapila. Jen co jsme ji minuli, tak se začíná vyjasňovat a dohlednost je stále lepší. Za úplného klidu v půl desáté sedáme v Erpužicích. Jindra naložil gril a v deset pokračujem. Jindra do Rokycan a já do Hor. Za tu půlhodinu se nebe otevřelo a termika se probudila. Byl nejvyšší čas aby už jsme byli doma. Za čtyřicet minut sedám v Horách a Jindra už sedí taky ale v Rokycanech. Ani ne do hodiny jižně od Varů přímo na trase kudy jsem letěl naskočila doopravdy pořádná buřina, ale to už jsme byli oba uklizení v hangárech. Letové okno jsme pro tento víkend využili více než na sto procent a je jenom škoda, že s námi nebyl Milan Náhlík. To by bylo i víc fotek.

                                              Ahojky Karel

Znojmo a můj stín.