listopad

29.11.2015 - Okno jako Brno, samozřejmě letové. Už od začátku týdne se dostavuje stále silnější  „absťák“ po létání.  Rozmarné počasí však řeklo ne. V pátek se nízká mlhovitá oblačnost rozpadla a kouř z komínů stoupal kolmo k obloze. Co dělat, musím vyzvednout z pošty vánoční balíček a v pět mám být na rodinné oslavě v Chebu. Na poště žádné zdržení, paliva mám dost od posledně, jedu přímo na letiště. Tam už byl Standa, který právě přistál a na kukandu přijeli Pepa s Danou. Na nic nečekám, startuji pozdravit rodinu do Františkových Lázní. Na úrovni Sokolova vidím, že z toho nic nebude. Chebská pánev je zalitá mlhou jako kaše.  No co, sleduji „panoramata“ a fotím. Další krásná hodinka letu do mého deníčku. Milan.

Foto z letu ZDE.

Teplárna Tisová.

Elektrárny u Částkova. 

 29.11.2015 -

Trabbi_601-S_-_Typenschild_1.jpgTrabant se opět rozezněl na letišti. Karel se chopil iniciativy a za asistence Václava dokončil opravu motoru. Po aplikaci vstřikování (injekční stříkačka) motor zabouřil na plné otáčky. Éro je připravené k letu, Venco zdá se, že bude dost chladno na létání. Milan.

Venca drží v ruce vstřikování..

Motor zabouřil, dva statní muži stěží tu sílu udrželi. 

27.11.2015 -  Dnes nás navštívil 63000 originální návštěvník. Děkujeme. 

17.11.2015 - Vánoční besídka

na letišti Hory bude 12.12.2015 od 15 hodin. Kdo můžete, přijďte už v 14 hodin pomoc vše připravit. stromecek0.jpg.gifNaše dobré duše Jarka a Jana přichystají řízečky a stromecek0.jpg.gifsalát (připravte si drobný fin. příspěvek). Ostatní pochutiny vezměte něco  pro sebe a něco pro kamarády. Pitíčko dle vlastní úvahy. Na letišti je možno přespat. Upozorňujeme účastníky, že na letišti není prohibice,ale přísný zákaz hovořit o politice a práci. Porušovači tohoto nařízení budou pokutováni dle sazebníku, který vytvoříme na místě. Povolená témata: létání, jídlo, zpěv, veselé historky, sex, … Prosím, napište co nejdříve, zda přijdete a kolik vás bude. Těšíme se na hojnou účast. Milan N. 

11.11.2015 - Echo a není to ozvěna. V majlíku jsem jsem našel Pavlovo zprávu o novém přírustku na letišti Hory. K fotografii kterou přibalil, připojuji foto z dnešního létání. Pavle, užívej si nového stroje. Přejeme, mnoho krásných leteckých zážitků. Milan.

Ahoj Milane
Tak se v neděli 8.11.2015 zadařilo a máme v hangáru nový přírustek. Jelikož jsi nebyl s foťákem u té slávy, do naší fotogalerie se budu snažit přispět alespoň jednou fotečkou. Další foto až při rolování na start a při průletu. Slibuji. Parta  do  mariáše  začíná  zleva :  Pavel Strejček,  náš náčelník  Ing. Karel  Kaštánek( tentokrát bez čelenky, ale mokasiny má) a ten krasavec s tou třílistou vrtulí se představil jako Tecnam P 92 Super Echo.
S pozdravem Pavel       

Krmení do nádrží.                                                                Připravit k letu.

Pavel a  instruktor Jirka Pelc.

Ještě intercom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A už se "hoblujou" okruhy. 

8.11.2015 -  Dnes nás navštívil 62000 originální návštěvník. Děkujeme. 

3.11.2015 - Za teplem nad inverzi.  V pátek 30.10 se rozpadla inverzní oblačnot nad naší kotlinou. Letím tentokrát severním směrem. Pozdravil jsem Tondu s Janou v Podlesí a pokračuji dál na Ostrov. Termika se mnou docela háže. Nad Horním Hradem pořím pár fotek a začínám stoupat. V devítistech metrech nad mořem, se vše uklidnilo a rozjasnilo. Dál už pluji jen v teple a laminárním proudění. U Nejdku začínám klesat, je to jako bych spadl do studeného rybníka. Po hodince letu sedám v Horách. Milan.

Fotogalerie z letu ZDE.

Horní Hrad.

Klínovec 

3.11.2015 - Horské zpravodajství. 

Olda sTondou ohřívají své skelety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Venca konečně dokončil technickou.                                  Sláva rozbalil nově koupené křídlo ESO.

Zdeněk Nováček vše zkontroloval, bude mít další ero na starosti.