duben

1.5.2015 - Fotoalbum ZDE

         Jako již mnoho let zpátky i ta letošní lítací sezona začíná leteckým dnem v Plasích. Zde je mé hlášení. Sešli jsme se všichni dva, Milan a já a vyrazili. Letos je všechno jinak. Milan mění motor a ještě nemá hotovo.  Sletěli jsme se v Toužimi. Milan poletí se Zdenkem jako fotograf na plný úvazek, Jindra z Rokycan přiletí se zeťákem a nakonec já sám. Gery kterého jsem plánoval jako kopilota, jede s manželkou po silnici. Dle plánu z Hor startuji v sedm a před půl osmou sedám v Toužimi. Jindra se zeťákem přilétl po malé chvilce. Jsme tedy kompletní a po ranní kávičce krátce po osmé startujeme na Plasy. Počasí je jako z partesu a krajina pod naší formací pěkně ubíhá. Je to let za odměnu po dlouhé zimní pauze. Zdenek jako vodicí kačer vepředu já vlevo a Jindra vpravo zkrátka paráda.   Provoz v Plasích se teprvečlánek 3.jpg rozjíždí, tak po ohlášení v pohodě sedáme a ani nemusíme nikomu uhýbat nebo vyčkávat na okruhu.

       Popisovat vlastní letecký den je zbytečné. Byla to paráda a celý den bez jediného hluchého místa. Bylo na co koukat a co obdivovat. Spousta  pilotu známých i neznámých- bylo s kým klábosit a v neposlední takčlánek 2.jpgé řadě co papat a bumbat. Zkrátka den jako ze žurnálu. Užívali jsme celý den co. Zkrátka, kdo tam nebyl neví o co přišel. Krátce po páté skončil program a nastal hromadný rozchod. A že nás tam bylo, tak to trvalo skoro hodinu, než jsme se dostali na práh dráhy. Odpoledne začalo docela svižně foukat, tak na nějaké dlouhé loučení nebyl čas. Jindra vyrazil na Rokycany a já se Zdenkem na Toužim. Bylo to nahoru, dolů a proti větru to šlo pomalu.

Až nad Manětín pohoda. Nad Manětínem Zdenek zahlásil nouzáka a šel dolů a to už to měl domu jen přes dva kopečky. Vyfouklé těsnění a ztráta výkonu, ale v pohodě přistál na asfaltu u Manětína. Já po krátké rozvaze pokračoval do Hor. Když bude zapotřebí záchraná výprava, tak vozík máme v Horách. Se sílícím větrem to šlo čím dál pomaleji, ale do Hor jsem se prokousal. Mezitím Zdenek vyměnil těsnění a vyrazil na zbytek cesty. Do Toužimi sice  dorazil až v neděli na vozíku, ale zato v pořádku.

       Byl to začátek lítací sezony komplet se vším co k tomu patří, chybí jenom, aby nás létalo alespoň o trochu víc a to prý bude taky a brzo.

                                                                                                                                                                          Ahojky Karel. 

Čmeláci se rojí.

Leštěný dural má něco do sebe.. 

22.4.2015 - Pro naše příznivce a členy, kamery zase v plném provozu. Děkujeme Tomovi a Vildovi. 

22.4.2015 - Dnes nás navštívil 49000 originální návštěvník. Děkujeme 

16.4.2015 - Pálení čarodějnic a Husky tábor. Program je ZDE. 

16.4.2015 - Krásné éro odlétá,  Evolution, který hangároval na našem letišti našel nového majitele. Letiště Letňany je jeho nové domovské letiště. Fotogalerie z loučení ZDE 

11.4.2015 - Fotogalerie z pátku ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva z letiště Bayreuth.                                                   Petr přiletěl z Chotěšova. 

11.4.2015 - Velikonoce. Karlovo popis cesty do Žatce.

O velikonoční sobotě se počasí vydařilo nad veškeré očekávání. Není to nic platné, všichni se musíme věnovat svým drahým polovičkám a na létání můžeme myslet až v neděli. Nedělní ráno bylo docela studené (-4 stupně). Severní, docelvyskrabovana-a-folklorni-velikonocni-vajicka.JPGa výživný vítr a k tomu sem tam poletoval snížek. Takže počasí, jak by řekl Milan, tak akorát pro veterány. Taky jo. Létali jsme s Jindrou sami dva. Jindra byl po ránu proklatě rychlej. Když jsem se klubal z pelíšku, tak Jindra už měl v Rokycanech nahozenou a zahřátou mašinu. Tak tak jsem stíhal dojet na letiště a Jindra už přilétal od jihu přes Loket. Při krátkém klábosu u kávičky jsme se rozhodli, že poletíme do Žatce.  Při severním větru je to za Ostrovem vždy dost husté, tak letíme přes Whisky a Toužim podél Doupova a za hoďku jsme v Žatci. Místy to bylo docela zábavné. Kupodivu termika mezi vločkama už byla a bylo jí dost. V Žatci nás přívítal Zdenek Koníček a Pepa Jesínek. Ostatní si stále ještě užívali velikonoce. Nejspíš si barvili vejce na modro.  Poseděli jsme v klubovně, probrali plány na letošní sezony. Byl čas vyrazit k domovu. Mraky byly čím dál větší a čím dál níž. Jindra si cestou užil sněžení, já dvě přeháňky jenom líznul. Za hodinu jsme oba doma. Bylo to pěkné a bylo toho dost. Kdyby bylo tepleji, tak by to asi nebylo to pravé velikonoční poletování mezi vločkama. 

                                                                                                                                                                      Ahojky Karel a Jindra

  

5.4.2015 - Whisky & Karel a Jindra. Tak jsem zachytil nad Loktem (Whisky), putující veterány Karla s Jindrou. Jejich cesta vedla do Žatce. Milan.