říjen

!!!!!!!!!!!!!!! Pozor změna.!!!!!!!!!!!!!!!!

24.10.2017 - Členská schůze. bude dne 9.11.2017 od 18 hodin.v klubovně na letišti Hory. Prosím zapište si do svých mobilů a diářů. Za Letecký spolek Hory, Milan. 

27.10.2017 - Pozvánka 

25.10.2017 - Další návštěva. Zavítal k nám pilot Honza z letiště Osičiny. Milan

 

 

 

 

 

 

 

 

Finále dráhy 25.                                                                 Zajímavá je  slovenská imatrikulace.

Správný pilot má ve výbavě také jízdní kolo.

Ještě zapózovat před odletem. 

8.10.2017 - Návštěva. I v tomto nečase přiletěla návštěva z Pardubic naložila cestujícího a upalovala domů. M. 

5.10.2017 -  žatecká doletná 16.9 - 17.9.2017

A už je to tady. V Žatci dolétali. Není to úplně přesné. Létá se dál, ale na oslavu je teď podstatně tepleji. Napřed to vypadalo, že poletím sám. Karel a Jindra měli v plánu letět na slovenskou Oravu, ale počasí jim to zatrhlo. Scházíme se v pátek u nás na letišti. Jindra si dal kafe a sfištěl zpět do Rokycan. Rodinné povinnosti. Domlouváme start na sobotu ráno. U krbu, při opékání uzenin, se rozpoutává souboj  meteo předpovědí, že jako to nepůjde nikam letět. S Karlem zkušeně vybíráme server s nejlepší předpovědí a ranní pohled na oblohu rozhodne.

                Ráno jsou na letišti zbytky mlhy. V osm hodin startujeme. Vzduch se ani nehne a tak si troufám letět údolím Ohře dost nízko. Krásné ráno i krajina. Mírně kličkuji podél řeky, dívám se na kopečky, kde jsem začínal jako bezmotorový rogalista. Srní, Perštejn, Černý vrch, no prostě paráda. Za Kadaní začíná rovinka k Žatci. V Radonicích fotím Cibulovou slavnost a už přistáváme s Karlem v Žatci. Jediný pohyb, který tady je, jsou modeláři. Je to paráda když si chlapi hrají. Telefonicky hlásí Pepa Jesínek, že je také na cestě. A už také přistává. Otevírá svojí buňku a zároveň whisky. No proč ne. Kalíšek nalačno nemůže škodit. Jedeme do města na nákup. Já zůstávám a jdu se projít městem. Znám ho jen z výšky. Důležité informace mám. Pepa mi řekl, kde se dobře najím. Prohlídku města končím na doporučení v restauraci U medvěda. Úžasné. Byla to opravdu chutná tečka. Doporučuji!!  Vracím se zpět na letiště. Hezčí část žateckého osazenstva je opravdu sehraná. Veškeré pochutiny vytahují jako kouzelník z klobouku. Pergolka se zaplňuje. Hlavní menu, gulášek, bude tak za hodinku a půl. Rozhodujeme se letět na návštěvu do Charvátců za Oldou Smolou. Volám ještě Vladimírovi z Teplic, jestli nechce také přiletět. Pepa letí s Karlem a já sólo. Přelétám kopec Oblík, zamávám turistům, a už se řadím do okruhu na přistání. Na finále vidím, že Vladimír také přiletěl. Hezké setkání. Připadal jsem si jako benjamínek, všichni byli starší nežli já. Za půlhodinku se loučíme. Vrátili jsme se akorát včas, guláš se již servíruje. Sytí sledujeme vyhodnocení leteckých hříchů a hříšníků. Večer se dostal do tempa a tak jsem šel raději o půl dvanácté spát. Na létání je dobrá čitá hlava.

                V neděli se probouzíme do krásného rána. Pohled na kamery na našem letišti nás zklamal. Mlha jako mlíko. V jedenáct se rozhodujeme přeletět na letiště do Toužimi. Tady chceme vyčkat na rozpuštění mlhy. Byly zde zrovna aerovleky. Sedáme, rolujeme k věži. Podívám se na internet. Mlha je fuč. Pozdravíme řídícího a letíme domů. Před půl jednou jsme doma. Děkujeme Žateckým, že nás přijali mezi sebe. Zase jedem krásný víkend s bezva partou. Milan.

Foto ZDE

Doupov.

V pergole.

 U Oldy v Charvatcích.