říjen

23.10.2011 - fotoalba zde http://nahlik-m.rajce.net/Zavody_psich_sprezeni_letiste_Hory_21_-_23.10.2011

                                         http://nahlik-m.rajce.idnes.cz/Psi_zavody_2011_letiste_HORY/                               

Psí Hory.
Ano, opravdu psí. Letiště Hory se stalo od 22. 10. do 23. 10. 2011 útočištěm pro pořádání psích závodů. Dokonce to byl započítávaný putovní republikový závod. Ouuu, teď mě "mašeři" nemají rádi, ale oni to zvládnou :-).
Již v pátek se začali hojně sjíždět úimagečastníci psích závodů. Jednalo se o sprint 6 700 m ve všech kategoriích. Počásko vyšlo suprově, i když každé ráno byla "psí zima a mlha" :-). Posílám přes server leteckaposta.cz nějaké foto našemu Milánkovi. Je dobrý choreograf a něco vybere. Nějaká ta videíčka z trasy se časem také objeví. ..
Samotné závody probíhaly ve výborné atmošce. Pejskaři je zvláštní, řekl bych, rodinná komunita. Jsou blízko přírodě, pohostinní, rádi vás vezmou mezi sebe. Třeba jen poblábolit nejenom o jejich krásném sportu. V tom jim může leckterý sportovimagení klub závidět. Jasně, je zde vidět i soutěživost, ctižádost a chuť zvítězit. To jádro se mi líbí, pokud mohu vůbec soudit, z mích krátkých postřehů a setkání s nimi během dvou dnů. A ještě kdo se zůčastnil: Český horský pes, Evropský saňový pes ( krásné zvíře- jako dlouhonohý ohař ), Malamuti, Samojedi, Alenka měla jakési Kolie či co. Omlouvám se tomu, na koho jsem zapomněl. Jo a pak také Maimagešeři  -sympaťáci,  jako  jedna rodina.
Počásko bylo úžasné. Chladno - to psící milují. Slunečno, jasno a mírný vítr - to zase milují piloti našeho, na kopci umístěného letiště. Milánek, Karlík, Toník i náš Luděk polétali po okolí. Já "poplašil" psíky z psí výšky s křídlem a paramotorem na zádech. O zábavu bylo postaráno, vše to plynulo samo a letělo nějak zbytečně moc rychle. Večer se pejskaři seskupili ve společném stanu s harmonikářem a těšili se životem do ranních hodin. My letišťáci jsme se konečně sešli v naší, Luďkem restaurované klubovně a měli jsme, kdo by to byl řekl, stejný scénář. Bylo si hodně co povídat a i když jsme měli namířeno vedle k sousedům s harmonikou, nestačili jsme to. Dlouhá řeč a zábava to byly... No jen se podívejte na foto... Zdravé jádro na Horách je pevné a zveme každého "letem zdravě načichnutého" jedince mezi nás.
Byl to opravdu móóóc povedený víkend...
PepaKV


Tak to vypadalo.

Počasí na jedničku.


 

21.10.2011 - Na letišti to vypadá jako na Aljašce. Všude vyjí a štekají psi. Mašeři se houfují na zítřejší závod. Je krásně tak jsme Karel, Pepa a já polétali v krásném olejíčku. Milan.

Nad Novou Rolí se vznášel balón.

Roman se nemůže dovolat tak napíše vzkaz.

Mašeří hnízdo.


 

22. - 23.10.2011 - Probíhají na letišti Hory závody psích spřežení. Odkaz http://karlovarsky.denik.cz/ostatni_region/foto-hory-ovladnou-po-dva-dny-psi-sprezeni20111016.html

Pozvánka zde -


 

20.10.2011 - Události ze září v archivu 2011.


 

15.10.2011 - Zase jedno malé polétání trasa Hory - Sokolov - Kraslice - Hory. Fotky zde :

Svatava - Medard budoucí přístaviště.

Kraslice - Sněžná.

Medard.

Dolní Rychnov - bývalá sklárna.

Sokolov - Sokolovské strojírny, jezírko bývalý lom Gsteinigt.


 

8.10.2011 -   Rokycany narozeniny 1 – 2.10.2011 – odkaz na další fotky zde http://nahlik-m.rajce.idnes.cz/Rokycany_1-2.10.2011

IMG_2320.JPG

  Boží počasí a v plánu jsou Rokycany. Zdenek slaví narozeniny a Franta svátek. V sobotu dopoledne ještě doma sbíráme kladné body a odpoledne ve čtyři je sraz na letištIMG_2318.JPGi. Lehce po páté jsme ve vzduchu. Tentokrát s námi kousek poletí i Míra Petrásek. Václav opět chybí prý pracuje. Míra je stále bez rádia a kousek za Slavkovem s ním ztrácím kontakt. Milan ho ještě zahlídne před Toužimí, ale pak už zase letíme sami dva jako vždy. Pohodu jaká se naskytne jen vyjimečně si oba vychunáváme co se do nás vejde.P1020244.JPG Hned za Toužimí ještě než přeskočíme Třebouň je videt Plzeň a na západě Šumava. Termika už šla spát a let je jako za oměnu. Na úrovni Plzně se k nám připojil Petr Hlinka z Chotěšova a vzápětí sedáme v Rokycanech. Oslava již byla v plném proudu tak jsme ukotvili stroje a tradá do chumlu. Jako poslední před soumrakem ještě přilétá až z Kramolína malej Kadlík. Ve společnosti přátel nakažených lítacím bacilem čas utíká jako jelen a ani se po půlnoci nechce jít spát.
V neděli ráno se rozdělujeme. Milan míří k domovu přez Plzeň a fotí západně od Plzně. Já se vydávám s Kadlíkem na jih. Ve vzduchu je stále klid a cesta odsejpá. Po mezipřistání v Kasejovicích už se navigujem věžemi Temelína, mijíme Budvajs. a před dvanáctou sedáme v Kramolíně. Lehký obídek pivko a kávička a v půl čtvrté se zvedám a mířím k domovu.
Termika vystrkuje zuby,ale celkem to jde. V Kasejovicích musím před sednutím průletem rP1020245.JPGozehnat motorky. Kupodivu pochopili že budu přistávat na první průlet. Následuje klasická procedura: protáhnout,dotankovat a vyčurat. Problém nastal když chci odstartovat. Trabik trucuje a nechce. Teprve po dvaceti minutách přemlouvání začal vrčet.To už mi ale dost nevychází čas k návratu domů do Hor.Takže žádné kocháni nejkratší trasou a na plno. Levým okem hlídám výšku slunce nad obzorem a pravým sleduji budíky. Bylo to napínavé až do poslední chvilky.Třebouň vysílačka signalizuje slabou baterku, Toužim to samé navigace. Slavkov slunce mizí za horizontem. Pět minut pred sedmou konečně sedám v Horách utahanej, ale spokojenej.Jestli to byl poslední letový výkend,tak se skutečně vydařil. Ahoj Karel.