leden

31.1.2011 - Olda opět trénoval na letišti s větroněm. Už se mu to daří. Tonda s manželkou objevovali tajemství létání s kitem. Vítr byl slabý, ale na první lety akorát.

Olda startuje.

Tonda - "kočičí hřbet".

Radost z letu.


29.1.2011 -  Pěkný mrazivý den. Opět jsme vytáhli modely a provětrali jim křidélka. Pepa se svojí Optimou a já s osvědčenou Primerou. Zlétali jsme si taky s kitem Pansh Legend.

Vybalujem modely.

Pepa - start Optimy

Další kamarádi.

Létání s kitem. Pepa předvedl svoje padáčkářské umění.


22.1.2011 - Zde je sestřih videa které natočil Pepa Hubert. http://www.youtube.com/watch?v=yeKSspxFwFQ


22.1.2011 -  Původně z modelářského setkání bylo první letošní "velké létání" !! Počasí bylo ideální, teplota +2 st.C bezvětří. Modely jsme nechali v autech a vytáhli  aeroplány. Nabaleni teplým prádlem tak, že nešly zapnout bezpečnostní pásy. Postupně jsme odstartovali tři. Dvě motorová rogala a jeden ultralight. Nakonec došlo i na ty odložené modely.

 


Úsměv po přistání ( trochu ztuhlý )

Karel

Pohled na zasněžený Loket.

Naše letišťátko Hory


19.1.2011 - Tak, a už je to tady,  vzhlašujeme termín druhého leteckého výletu. Z důvodu plánování dovolených  a řečí "kdybych to věděl dřív " to děláme už v lednu. Plán je jednoduchý, první etapa je na letiště Žatec - Macerka. Zde se k nám snad přidají kamarádi z Rokycan. Dál se bude  trasa tvořit  podle počasí a večerního brýfingu. Podrobnosti o pozemním doprovodu atd. budem upřesňovat.

II. Letecký výlet - termín 15.6 - 19.6. 2011.

 

 

 
16.01.2011 - Dnes tisící originální navštěvník našich stránek.     Děkujem za přízeň.

16.01.2011 -  Dnes nádherné počasí. Ráno volal Karel, že na letišti už není žádný sníh. Olda, pro změnu volal, že vánoční "překvapení" (sám si ho objednal ) je připravené k záletu. Na letišti jsem našel Oldu v relaxační poloze v závětří hangáru. Jeho nový Easy Glider byl připraven. Éro jsme zdárně zalétli a seřídili bez újmy na kráse. A teď  Oldo : " se učit, se učit, se učit ". Vypadá to, že se plocha brzo vysuší a možná vytáhnem naše stroje k prvnímu letošnímu letu.

Olda připraven.

Easy Glider a Olda

Pozorovací mise.

Gratulace k šťastnému záletu.


11.11.2011 - Špatný žlab, a velké množství sněhu způsobilo v hangáru potopu.


9.1.2011 - Uff, udělal jem přesuny na našich stránkách. Události v minulém roce jsou v Archivu 2010. Jsou rozděleny na jednotlivé měsíce v horní liště.

8.1.2011 - Zimní příprava. Létal jsem na kraji obce Kopanina. Slunce svítilo, skoro bezvětří, sněhu tak akorát. V modelu mám zabudováno vário ( Jeti model - MV vario ), které přenáší telemetricky údaje do vysílače. Na displeji se zobrazuje aktuální výška a stoupání se zvukovou signalizací.

Před letem.


1.1.2011 - Dnes podle dobré tradice bylo Novoroční létání modelářů z LMK Lomnice. Dobrá nálada i obsah termosek. Těšíme se na další modelářskou sezonu. Další foto zde http://www.lmk-lomnice.eu/?page_id=29

Ti kdo létali.