listopad

19.11.2011 - Dnes jsem na letišti sám rychlá příprava a startuji deset minut po třetí hodině. Cesta vedla přez Whisky a dál na Sokolov. Vystoupal jsem nad inverzi a byla to nádhera. Za hodinku přistávám. Zde jsou fotky na Rajčeti. Milan.

Staré Sedlo

Inverze

Z vatičky vyčuhuje Dyleň.

Sokolov

Březová


 

17.11.2011 - Slavkovský les -15.11.2011  V úterý se ukázala modrá obloha, tak honem z práce na letiště. Západ slunce je v 16.01 a máme co dělat ať to stihnem. Luděk má éro už venku, a já se také rychle chystám. V éteru je živo, všichni piloti z okolí chtějí využít posledních letových dní. Já jsem letěl trasu kolem Sokolova nad Slavkovský les. Při návratu vidím létat Karla kolem letiště, hurá tak to po těch výplatách v práci stihnul. Fotky jsou na Rajčeti. Milan.

 

Trasa letu nad Slavkovský les.

Kladská

Kladský rybník.

Pohled na Třebouňský vrch.

Krušné hory - čmoudík v levo Vřesová.


 

 

16.11.2011                Dnes již prvně sněžilo, je to fakt!

Dnes dopoledne foukal čerstvý východní vítr. Pět kilometrů západním směrem od chemického kombinátu Vřesová leží obec Dolní Nivy. Sníh se objevil nenadále a také tak rychle zmizel. Tento „technický“(určitě ne chemický)sníh pokryl poměrně malou plochu a nemám důvod si nemyslet, že to byly hlavně kondenzační páry ze zmíněného závodu. Výrazné inverzní zvrstvení vzduchu a přesycené ovzduší vodními parami z kondenzačních věží. To mělo za následek i nízkou dohlednost v uvedené oblasti. Rosný bod byl velmi blízko a tak nám začal padat první byť ne přírodní sníh…Při normálním zvrstvení se přízemní vrstva stále mění a my tak znečištění nevnímáme.

Toto je bolest všech velkých výrobních komplexů. Velký únik tepla, vodních par a při spalování i únik CO2. To jsou nejčastěji vypouštěné skleníkové plyny.

Snad si to lidstvo uvědomí včas, protože i když se exhalace v této době velmi zmenšily a stále se omezují,přesto žijeme stále na dluh . . .

 

No a jak uřčitě očekáváte na horách bylo opět krásně.

Následující foto jsou ze sjezdovky na Bublavě směrem na Kraslice a Chebskou pánev…

 

A na závěr fotečka dozrávajících šišek. Semínka dole nad zemí již vypadávají, ale ve vrcholcích se ještě udrží a v zimním období budou jedinou potravou pro naše v zimně hnízdící zpěvné ptáky – Křivky obecné

Tak pěkný den a Vysoké nebe.

Pepa

 

 

14.11.2011           Nahlédněte do naší nově založené Galerie o létání, třeba na:

Létání s paramotorem v Thajsku,

Vzdušný vandr s FH Delta Rokycany

na Letošní záběry ze slalománie ve Francii, naši byli opět skvělí a patří ke světové špičce a nebo

Na mořskou přílivovou vlnu, jak pronikla do vnitrozemí Anglie ,ale hlavně jak se létalo v osmdesátých letech na rogalech -

Snad nejhezčí video o volném létání

 

9.11.2011 - Na doplnění Pepovo článku o inverzi, přikládám fotky z letu směr Cheb. Dostal jsem letem přes kopce až ke Kynšperku ale dál to nešlo. Ale pohled to byl nádherný. Milan.

Pohled na Elektrárnu Tisová.

Někde přede mnou je Březová u Sokolova.

Kostelní Bříza.


 

5.11.2011  Inverzní charakter počasí na karlovarsku trvá již čtrnáct dní.

Od "Psích Hor" si s námi na karlovarsku pohrává docela silná inverze. Někomu se zadařílo najít o minulém víkendu okno k letu, ale vysoké nebe, když se již ukázalo v pozdním odpoledni, bylo stejně zakaleno přetrvávající clonou oblačnosti.         V tomto počasí se vzduchem chlazeným pilotům moc nelétá, ostatně není stejně nikam vidět a navigace je skoro na IFR let...

A tak všichni začínáme realizovat pracovní dluhy vzniklé z letní absence, kdy jsme se věnovali našemu letišti sobě a létání.

Pár foteček jak to vypadalo dnes v K.Varech a na Klínovci, kam mne odvezl můj statečný skůtřík. Dole bylo 8st, na Klínovci 14st !!! Byl to nádherný podhled, ale letět se nedalo. Fučelo 5m/s a to je v horách na můj textilní stroj dost a dost.

Nezbývá, než si přát Vysoké nebe.

Pepa

 

Karlovarská inverze, ani psa bys nevyhnal...

 

Foto těsně nad Neklidem směrem na Karlovy Vary (oblast sjezdovek Boží Dar)

 

Božídarské větrníky, směr na hraniční přechod Fichtlberg

 

Sedačková lanovka směrem na Jáchymov

 

A to je již z toulání se se skůtříkem po Krušných Horách