květen

29.5.2019 - V sobotu chceme letět na soukromé letiště Rabí. Petr Dolejš poslal pěkná videa za startu a přistání na tomto letišti. Petře děkujeme. Milan.

2017-08-05 Přistání na dráhu 25 na ploše Rabí (pod hradem Rabí) ZDE

2018-08-25 Vzlet z plochy pod hradem Rabí (LKRABI) ZDE 

20.5.2019 -

P4272787.JPG      Den ve vzduchu. Dva měsíce jsem se těšil na tuto akci. Konečně nastal onen slavný den. Ráno v šest jedu na letiště. Je sice zataženo, ale na odlet to bude. Zabrzdil jsem u hangáru, začalo jemně mrholit a okolní kopce zmizely v mracích. Z vysílače nad obcí Hory je vidět jen polovina. Éro ani nevytahuju. Věci mám zabalené, sedám na hangárové křesílko a jdu hledat počasí na internetu. Radar ukazuje probíhající přeháňku, ale měla by skončit. Tak přeci malá nadP4273072.JPGěje. Přestalo pršet, mraky se dál válejí po kopcích. Prohlížím webové kamery. V Chebu se to začíná zlepšovat. Nad Loktem se začínají rýsovat kontury kopců. Vytahuji rogalo z hangáru, musím být připraven i na malou skulinku v počasí. Po hodině a půl čekání startuji. V osmi stech metrech začínají cáry oblačnosti, ale vrch Krundum je stále vidět. Opatrně přelétám Loket a oťukávám směr Bečov. Trochu to hází. Míjím letiště Přílezy, volám do rádia, ale je tam mrtvo. Pak jde vše jako po drátku. U Manětína vidím končící přeháP4273441.JPGňku. Přelétám Střelu a Plasy jsou již na dohled. Volám řídícího, zatím je letiště bez provozu. Jdu na přistání rovnou z kurzu. Řídící mi dává instrukce, kde mám zaparkovat.                                                                                                                                                              Pořadatelé mne opentlují páskou pilota, přivážu mašinu a jdu hledat, kde mne nakrmí. Našel jsem stánek s klobásou a utišil hlad. Další pátrání po stánku, kde mi dají napít. Podařilo se. Pivo můžu dát teď, pak už jen nealko. Zatím všude panuje poměrný klid, bránu otevírají až v deset hodin. Přilétají účinkující a piloti návštěvníci. Je na co koukat. Procházím stánky, než dorazí hlavní nával návštěvníků. Prvního známého kterého potkám, je Pavel z Moravského Žižkova. Ráno v pět sbalil ženu a dítě a jel do  Plasů. Tomu říkám nadšenec. Nakonec známí přibývali a u mého rogala jsme udělali tábor. Byl jsem zde jediný rogalista, tak se to dobře hledalo. Vytahuji vařič, vaříme kávu, klábosíme, pak už sledujeme letecký den. Počasí sice ovlivnilo počet ukázek, ale bylo se stále na co koukat. Mám slabost na dvojplošníky a těch jsem si užil. Dvě křídla nad sebou je to pravé. Čas utíká jako voda, program končí, lidičky postupně mizí a já zase sleduji internet s počasím. Severně od Plas je buřina, před Chebem přichází bouřka. Je nejvyšší čas odletět.

Cesta domů byla bez problémů až do Bečova. Tam už bylo znát, že se blíží voda od západu. Hází to se mnou jako na rodeu. Loučím se s řídícím ve Varech, který právě končí provoz. Vzdávám Loket a letím rovnou přes lesy na letiště Hory. Zdálo se mi to menší zlo, než se rvát s hrazdou v přeháňce. Po přistání rychle uklidím mašinu do hangáru. Voda je už před letištěm. Nakonec se vše vydařilo. Zlatý internet a možnost podívat se na údaje, o kterých se nám ani nesnilo. Milan. 

Všechny fotografie jsou uloženy ZDE

       

                                                                         Ukázky začínají.                                                                                             

                                           

 

Vypadá to jako nepořádek ale je to systém.                                  Já a Magda.

       

                        

                                            Na letišti bude guláš.                                        Ještě aperitívek

Po - 2 

19.5.2019 - Pylonářský víkend skončil zde je odkaz na fotogaleii.

ZDE 

14.5.2019 -

Tak a skončila jedna dnes již z pravidelných akcí na našem letišti. Parta kolem Petra Guregy opět odvedla perfektní práci. Přikládám pár fotografií, které jsem pořídil v průběhu soboty a neděle. Děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odměnu dostal každy závodník.

 

 

 

 

 

 

 

Dáša s Milanem se večer postarali o muziku                                                     Petr vyhlašuje výsledky.

Hemžení na letišti jsme využili ke posezení

Také zde byla ukázka hasící techniky.

Byla vyhlášena i sněhová pohotovost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                        Jarka s Pepínem.                                                                    Posádka bufetu.

Něco z atmosféry večera. 

10.5.2019 - Včerejší navštěva z Bubovic. 

9.5.2019 - Tak a proběhli další kulatiny. Jiří oslavil své narozky na letišti. Příládám pár fotografií z tohoto večera. ( autoři Jana a Jirka ).

Oslavenec v plné parádě.

Gratulanti přicházejí.

Roman a Hanka

A už se hoduje.

Pepa                                                                                               Standa 

2.5.2019 - pozvánka