březen

4.3.2019 -

     Na Nový rok jsme se sešli v naší „pilotce“. Na létání to doopravdy nebylo.  Popovídali jsme o čerstvých zážitcích ze Silvestra, popili kávu, snědli něco vánočního cukroví. Zimní létání vzdávám, odvážím tříkolku k Tondovi do dílny. Pomůže mi s generálkou motoru. Je to paráda. Teplá garáž a Tondovo zkušenosti. Perfektní kombinace. Jen mne občas bolí trochu ruce. To když Toník není spokojený a dá mi „výchovnou přes ruce“. Odstávka  již  byla potřeba, našli jsme vysypanou klec ložiska v reduktoru. Výfukové vlnovce byli zevnitř poškozené a motor byl lehce přidušen. Zrušil jsem dva karburátory a přecházím na jeden. Napasovat sací potrubí a startér tak, aby si nepřekážely, byla fuška.                                               

Lítací absenci nahrazuji s kamarády alespoň plachtěním s RC větroni. Zimní lítání chce opravdové chlapy. Lezeme po stromech, mrzneme, sněží, prší, ale my vydržíme. A takhle si krátím čekání na oteplení.                                               

V tomto období proběhlo také školení pilotů, které zorganizoval Jiří Duras. Naplnil se velký sál v parkhotelu Richmond.  

Ještě mě čeká prodloužit piloťák a připravit se na technickou. Pak již vytáhnu opravené rogalo a popluji luftem nad tou naší zemičkou. Milan.

 

 

 

 

 

 

 

Novoroční setkání v "pilotce".

S Tondou nakládáme tříkolku k opravě.

Už vrčíme.

Zima, zimička.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavlovo lezecké vystoupení.                                        JIndra jako nový pilotní elév.

Průlet a detail.

Školení pilotů v Richmondu začíná.

Plný sál..