prosinec

30.12.2010 - Karel slavil narozeniny a pojal to jako rozluču se starým rokem. Přijeli kamarádi rogalisti,  padáčkáři i knipláci. Karlík dostal RC model. Byl to podnět založit modelářskou sekci. Možná, že nám modely pomohou přežít zimní absenci v létání.

Letadlo k jídlu.

Letadlo ku létání.

Oslavenec.

"Skíni" ( Gery a Pavel)

A "máničky" ( Venca a Zdeněk)

Lítači.

Karlovo dilna.


29.12.2010 - Tak jsme začínali. Jó tenkrát za "totáče". V Deltaklubu Karlovy Vary byla docela aktiví parta, dobře si stála i v reprezentaci. Na některá jména si rogalisti jistě vzpomenou např. Dvorožňák, Černý, Kabyl, Diviš, Procházka a jiní. Na Rané byla naše první zkušenost s rogallem první poskoky, slety a svahování. Večerní rozbory letů v Ponorce kde obsluhovala "Míca".

Výcvikový kluzák Dana.

Parta žáků ( V levo na zemi Fráňa).

Start z vrcholu Rané.

Třebouň u Toužimi.

Ondřejník -  Skalka

Létáme poroto, že je kolem nás krásná příroda. Horní Jiřetín v pozadí Litvínov.


26.12.2010 - Dodatek k nastavení času a datumu v kameře. Je nutné se dokoukat až na konec videa.
http://www.youtube.com/watch?v=pWU3ec4-p4c&NR=1

17.12.2010 - Sestřih videa z letu do Teplic.http://www.youtube.com/watch?v=QkJDJoUJ1tE .Čas a datum na záběrech je špatně, ještě jsem nevěděl jak jej nastavit. Kamera je jednoduchá, koupená na Aukru cca 300,- Kč. Na různé experimenty je dobrá, vozím jí taky na RC modelu. Na jedno nabití natočí asi 40 minut videa, SD karta je 2G. Ještě jedna ukázka. http://www.youtube.com/watch?v=OqNzUoJAHmQ


16.12.2010 - Až se nás jaro zeptá, řeknem "prohrabali jsme se ke svým strojům a ohřáli stěny válců". Zde je malé video

http://www.youtube.com/watch?v=DXwY2pD2kcE


13.12.2010 - Protože létáme CTR Karlovy Vary tak je pro nás důležitý tento dokument. Vypadá to jako velká nuda, ale od stránky 99 - 116 je docela pěkně popsáno jak komunikovat.

https://lsh.websnadno.cz/radiotelefonie/rtf_postupy.pdf


11.12.2010 - Návštěva kamarádů lítačů v Chrástu u Plzně. Zdenek nás kolem čtvrté postupně naložil do svého autíčka a vyrazil směr Plzeň. Přesně jako název knihy "bylo nás pět". V místním kultůráku právě začínalo promítání filmů s leteckou tématikou. Bylo to takové zhodnocení celého roku a rozloučení se sezonou. Pozvali jsme všechny na příští rok na další  společný letecký výlet. Naznačili jsme trasu a jak by měl probíhat. Děkujem lítačům a Frantovi za pozvání. Těšíme se na příští společnou sezonu.

Účast byla veliká.


Promítači v akci.


Naši.


8.12.2010 - Pro volnolítače, dokument Evropské unie hangglidingu a paraglidingu, který vysvětluje vztah volného létání k životnímu prostředí a lze jej použít při jednání s úřady a ochranáři. Je v angličtině ale Google to přeloží. Odkaz zde http://www.svazpg.cz


3.12.2010 - Nevydržel jsem a šel zkontrolovat stav našich miláčků po sněhové nadílce. Čekala tam opravdu zimní krajinka.

3.12.2010 - Zima se už zeptala co jsi dělal v létě? Já na to, fotil a fotil. Přikládám první vlaštovku. Je to slepenec fotek z demontáže mostu a nasouvání nové vozovky. Sokolov - most přes Ohři na rychlostní komunikaci R-6.