červenec

 

14.7.2010 - Sešli jsme se na letišti kolem půl sedmé večer. Chtěli jsme letět hledat  RC model, který ulétl v prostoru Kamenice. Odstartoval jen Míra s HiMaxem.My rogallisté jsme čekali na uklidnění termiky. Nebylo z toho nic. Jen zesílil jižní vítr, který v Horách přináší silnou turbulenci. Věnovali jsme se údržbě strojů. Venca přidělal záchranný padák na své křídlo a já jen leštil. Míra při přistání po odskoku ohnul podvozkovou nohu. Snad nebude oprava trvat dlouho. Milan.

Míra po vzletu


 Venca a Karel


Ohnutá nožička

  

14.7.2010 - Doplněna fotogalerie o fota z výletu 30.6 - 4.7.2010

  

 

Letecká dovolená do jižních Čech 30.6 - 4.7.2010

 

1.Etapa – byla naplánována na středu 30.06.2010. Bohužel ještě k večeru na obloze přetrvávala bouřková oblačnost.  Rozhodli jsme se letět až 01.07 ráno. Změnu programu jsme oslavili v příjemné pizzérii v Lokti. Já jsem startoval ráno v Horách a přistál v Toužimi. Tam se připojil Zdeněk s jedním cestujícím. Pozemní doprovod zajišťovali Naďa , Lenka , Marta  a Roman. Vždy jeden člen z doprovodu letěl se Zdeňkem. Let byl nádherný. Rozhodnutí posunout start na ráno se vyplatilo.

 

Zde je záznam trasy z GPS

 

 

Přikládám pár pěkých záběrů které vyfotil Roman, ve kterém jsme našli výborného fotografa.

 

Milan


 

Mariánský Týnec


 

Pohled na Berounku


 

   
Točník

 
 
  
Zbiroh

 
 
Po setkání pozemních a vzdušných sil v Rokycanech zavládla odpočinková nálada.


 
2.Etapa - vedla Rokycany - Nepomuk - Strakonice. Z Rokycan letělo již o dvě rogalla více. Přidal se Franta Herink, Pepa Štochl a Zdeněk Härting. Franta dělal fotografa a tak nás formoval po obloze z leva do prava. Ve Strakonicích nás přivítalo kamarácké prostředí, teplá strava a pítíčko do bříška.Ženská část výpravy si pochvalovala ubytování se sprchou. Všem doporučujeme.Po přistání Pepa zjistil prasklý tlumič podvozku. Ráno 02.07 odletěl Pepa s Frantou s nouzově opraveným tlumičem zpět do Rokycan. Otatní jsme se rozletěli po okolí na vyhlídkové lety. Po hodině courání v okolí Strakonic jsme se všichni zase sešli na letišti. Kolem dvanácté naše parta vyrazila na prohlídku města, spojenou s výborným obědem.
 
Zde je záznam trasy z GPS
 
 
 

Skupina.

 
 
    Po příletu do Strakonic.

Prasklý tlumič.

Opraváři v plné síle.

Tankovací četa v akci.


 

3.Etapa - Strakonice - Frymburk. Na doporučení (děkujeme) jsme zvolili trasu kolem Boubína. Při letu byl krásný pohled na meandry Vltavy a Lipno. V podvečer naše trojka přistála na UL ploše u Frymburka. Než jsme se stačili rozkoukat, přiletěli dva místní piloti na MZK a Stratonu. Umožnili nam přespat v jejich hangáru. Byla to spása - vzduch byl přesycen komáry a mouchami. Nás piloty trápila otázka poletového rozboru. Zdenek, který zná místní poměry, doporučil penzion " U Račáků " na kraji obce Blatná. Skvělý nápad. Všem doporučuji.

 

Zde je záznam trasy z GPS 
 
 
 

Vltava

Lipno

Černá v Pošumaví

Po přistání na UL Frymburk

Náš sympatický a spolehlivý doprovod.


4.Etapa - 03.07.2010 Frymburk - UL Kramolín. Ráno Zeněk vzal na šumavský vyhlídkový let Martinu. Tu pak vystřídala Lenka a vyrazili jsme. Zdeněk Härting zůstal ve Frymburku a čekal na příjezd Franty Herinka s rodinou. Náš let vedl přes Český Krumlov, České Budějovice a Třeboň. Frekvence 121,0 MHz byla přeplněna komunikací pilotů užívajících si krásného rána. Naší komunikaci zaslechl Karel Kaštánek. Ten letěl za námi ze Strakonic do Kramolína. Při příletu ke Kramolínu už nám dělal "afizáka" se svojí ručkou. Po zajištění strojů nás zavedl do týpí Milana Kubáně. Zde jsme našli "sedmý schod" a doplnili tekutiny. Po příjezdu doprovodného vozidla jsme společně vyrazili na koupaliště v Třeboni. Zde nás čekala teploučká voda, chladné pivo a teplé párky.
 
Zde je záznam trasy z GPS
 

 
Český Krumlov

Letiště Planá

České Budějovice

 
Třeboň

UL plocha Kramolín.


5.Etapa-  Kramolín - Letkov.  Rozhodovali jsme se, jestli poletíme dál nebo přespíme. Tlačil nás čas. Po prostudování trasy a předpovědi počasí, jsme se rozhodli letět. Karel si chtěl ještě zaletět do Jindřichova Hradce, tak zde zůstal.Záložním letištěm jsme pro jistotu určili Strakonice. Po přeletu Orlíku jsme podle GPS určili, že doletíme před západem slunce do Letkova. Povedlo se!
 
Zde je záznam trasy z GPS
 
 
 

Lov na internet.

Roman před startem.

Letiště Bechyně.

Bechyně

Roman autoportrét.

Rozžhavená Vltava.

Let do pekla.

 

Techno u Spáleného Poříčí.


 

Naše ložnice v Letkově.


 

Náš IT6. Etapa- 04.07.2010 Letkov - Hory. Lehce jsme posnídali a 7.10 odletěli na naše mateřská letiště. Zdeněk do Toužimi a já do Hor. Ještě před odletem volal Karel že ohnul příďovou nohu na své Fitině a nemůže odletět domů. Tak jsem po přistání v Horách nasedl do jeho autíčka vrátil se do Jindřichova Hradce. Tam jsme tříkolku naložili a vydali se na cestu zpět. Jinak počasí, parta, lidičky na letištích - bezva !!!  Milan.

Zde je záznam trasy z GPS

 


 

Plzeň


Air park - Zruč-Senec


Zdeněk


Obec Políkno, ale říkáme jí jinak pro její podobu.


Ještě malé shrnutí.

 

Start Přistání Vzdálenost Doba letu
Hory Rokycany 154 2:11
Rokycany Strakonice 87 1:10
Strakonice Strakonice 75 1:01
Strakonice Frymburk 83 1:02
Frymburk Kramolín 88 1:05
Kramolín Letkov 144 1:52
Letkov Hory 88 1:15
   Celkem 719 9:36